فایل رایگان پاورپوینت در مورد protein

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت در مورد protein :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 37 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


Myoglobin 3D structure
پروتئین
مانند مولکولهای بیولوژیکی نظیر پلی ساکاریدها و اسیدهای نوکلئیک، پروتئین بخش اساسی از موجودات زنده را تشکیل میدهد و تقریبا در هر فرآیند درون سلول شرکت دارد. بسیاری از پروتئین ها آنزیم هایی هستند که کاتالیز واکنش های بیوشیمیایی را انجام میدهند و برای سوخت و ساز بدن حیاتی هستند.
پروتئین همچنین دارای عملکرد ساختاری ومکانیکی، مانند اکتین و میوزین، پروتئین اساسی عضله در عضلات و پروتئین در اسکلت سلولی، که به عنوان داربستی درحفظ شکل سلول شرکت دارد.
وجود پروتئین ها در رژیم غذایی حیوانات ضروری هستند، از آنجایی که حیوانات نمی توانند تمام اسیدهای آمینه که آنها نیاز دارند سنتز کنند و باید این اسیدهای آمینه ضروری برای بدن را از مواد غذایی بدست آورند. از طریق فرآیند هضم، حیوانات پروتئین خورده شده را به اسیدهای آمینه آزاد می شکنند که پس از آن در سوخت و ساز استفاده می شود.
پروتئین ها، ترکیبات بیوشیمیایی شامل یک یا چند پلی پپتید به طور معمول به شکل کروی یا لیفی تاشو(فیبروز)، جهت تسهیل درعملکرد بیولوژیکی
پلی پپتید تک زنجیره پلیمری خطی از اسیدهای آمینه است که توسط پیوندهای پپتیدی بین گروههای کربوکسیل و آمینو مجاور باقیمانده اسید آمینه با هم پیوند می دهند.
گاهی اوقات پروتئین به گروه غیر پپتیدی متصل است که به نام گروه های prosthetic و یا کوفاکتور cofactors نامیده میشوند. پروتئین ها همچنین می توانند با یکدیگر یک عمل خاصی را انجام دهند، و به شکل کمپلکسهای پروتئینی پایدار باشند.


لینک کمکی