فایل رایگان پاورپوینت در مورد درس نشانه‌هایی از خدا خداشناسی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت در مورد درس نشانه‌هایی از خدا خداشناسی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 8 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
3
عنوان درس: نشانه‌هایی از خدا
موضوع درس: خداشناسی
هدف كلی: اثبات وجود خداوند با برهان نظم و مدد گرفتن از اصل علیت
روش‌های انتقال مفاهیم دینی: داستانی، شعری، مسابقه‌ای، پاورپوینتی .
4
شعر شروع
ای كه با نامت جهان آغاز شد دفتـر ما هم به نامت باز شد
ایجاد انگیزه
نیوتن دانشمند معروف، دوستی داشت که می‌گفت جهانِ هستی، خود به خود و بدون خالق، به وجود آمده است. روزی نیوتن او را به خانه‌اش دعوت نمود. او را به کارگاه اختراعاتش برد و ماکتی بسیار زیبا و دقیق از منظومه‌ شمسی را به او نشان داد. در این ماكت یک چرخ دستی کوچک، همه کرات را با منظره‌ای زیبا به چرخش در آورده بود. دوست او با دیدن این ماکت زیبا، شروع به تعریف از این اختراع نمود و مخترع آن را تحسین کرد. بعد از این‌که سخن او تمام شد، نیوتن گفت: «این ماکت را كسی نساخته است. بلکه به صورت اتفاقی، چند قطعه چوب، فلز و پلاستیک به هم برخورد نموده و این ماکت ساخته شده است.»
دوست او از صحبت‌های نیوتن متعجب شد و گفت: «امکان ندارد که این مجموعه منظم، زیبا و دقیق بطور اتفاقی ساخته شده باشد؛ زیرا نشان می‌دهد كه دانشمندی بزرگ آن را اختراع كرده است.
نیوتن گفت: « دوست من! تو می‌گویی این ماکت کوچک حتما باید سازنده‌ای داشته باشد، اما جهان هستی با این همه نظم و شگفتی بدون خالق و ناظم به وجود آمده است؟»
دوست نیوتن با شنیدن این سخنان به فکر فرو رفت و در همان‌ حال گفت: «من اشتباه فكر می‌کردم. اكنون به وجود خدای آفریننده و ناظم هستی ایمان آوردم.»


لینک کمکی