فایل رایگان اقدام پژوهی چگونه توانستم مشكلات كف پای صاف دانش آموزان را برطرف نمایم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان اقدام پژوهی چگونه توانستم مشكلات كف پای صاف دانش آموزان را برطرف نمایم :

عنوان : دانلود فایل رایگان اقدام پژوهی چگونه توانستم مشكلات كف پای صاف دانش آموزان را برطرف نمایم
فرمت: ورد قابل ویرایش
تعداد صفحه: 14


چكیده
یکی از عارضه های مهم در بین كودكان و نوجوانان کف پای صاف است. بی شک عارضه کف پای صاف خیلی مهم است و این در حالی است که از سوی والدین و نوجوانان جدی گرفته نمی شود. این عارضه در مناطقی که فقر اجتماعی بیشتری وجود دارد بیشتر است و بسته به سطح زندگی مردم متفاوت است. در برخی موارد مشاهده می شود بیشتر نوجوانان و کودکان با پای برهنه روی سطح سخت بازی می کنند و این عامل مهمی در ایجاد این عارضه است. مخصوصا برای کودکان خردسال این موضوع بسیار مهم تر است.
شناخت بدشکلی ها وحرکات اصلاحی شاخه ای از تربیت بدنی به شمار می رود که درصدد اصلاح و برطرف کردن ضعف ها و ناهنجاری های مختلف عضلانی، ارگانیکی و هماهنگی و تعادل با استفاده از حرکات و برنامه های دقیق و اصولی ورزش می باشد. اینجانب ........ در پژوهش مذكور سعی بر این دارم كه مشكل كف پای صاف را در تعدادی از دانش آموزانم مورد بررسی قرار داده و راهكار های مناسب را در جهت رفع این معضل ارائه دهم.تمرینات اصلاحی اعمال شده در این تحقیق می تواند راه حلی مناسب، ارزان و بدون عارضه جانبی جهت برطرف نمودن ناهنجاری كف پای صاف در دانش آموزان باشد.


مقدمه:
یكی از شایع ترین مشكلات مربوط به پا كه بعضی از دانش آموزان با آن دست به گریبان هستند و گاهی بدون آن كه از این مشكل خبر داشته باشند، سال ها با آن زندگی می كنند، صافی كف پا است.
این عارضه هم در كودكان و هم در افراد بالغ شایع است. حدود 20 درصد از افراد بالغ دچار صافی كف پا هستند. در این وضعیت، قوس پا در یك یا هر دو پا صاف است، در حالی كه این قوس طبیعی در بیشتر افراد، فضایی را در قسمت داخلی پا شامل می شود. البته ارتفاع این قوس در افراد مختلف فرق می كند. كودكان در سنین پایین این قوس را ندارند. این قوس بین سنین 3 تا 10 سالگی کم کم ایجاد می شود.

لینک کمکی