فایل رایگان بررسي پارامترهاي محيطي اثرگذار بر انتخاب زيستگاه غاز خاکستري (Anser anser) در ايران با استفاده از روش آنتروپي بيشينه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان بررسي پارامترهاي محيطي اثرگذار بر انتخاب زيستگاه غاز خاکستري (Anser anser) در ايران با استفاده از روش آنتروپي بيشينه :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

کشور ایران به دلیل قرارگیری در یک موقعیت جغرافیایی خاص و آب و هوایی منحصر به فرد دارای تالاب های زیادی است که این عامل باعث ایجاد فضایی مناسب جهت جذب پرندگان مهاجر شده است. این مطالعه با هدف بررسی پارامترهای محیطی موثر بر زیستگاه غاز خاکستری (Anser anser) با استفاده از روش آنتروپی بیشینه (Maxent) موجود در پکیج دیسمو تحت نرم افزار R صورت گرفت. غاز خاکستری به صورت نامنظم در تالاب های اطراف دریاچه ارومیه و زریوار جوجه آوری و به تعداد فراوان در تالاب های سواحل خلیج فارس، جنوب دریای خزر، برخی تالاب های آذربایجان و فارس زمستان گذرانی می کند. از 22 متغیر زیستگاهی استفاده شد که نتایج اهمیت بیشتر پارامترهای فاصله از مناطق کویری، تالابی و شهری و همچنین میزان بارش فصلی، فاصله از جاده ها و پارامتر ارتفاع از سطح دریا را نسبت به بقیه ی متغیرها در انتخاب زیستگاه توسط غاز خاکستری نشان می دهد، لذا جهت حفاظت از این گونه ی با ارزش می بایست توجه ویژه ای پارامترهای زیستگاهی شود.

لینک کمکی