فایل رایگان بررسي کاربردهاي سيال فوق بحراني در صنايع غذايي و مطالعه عوامل موثر بر فرايند استخراج ترکيبات موثره از گياهان توسط اين روش

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان بررسي کاربردهاي سيال فوق بحراني در صنايع غذايي و مطالعه عوامل موثر بر فرايند استخراج ترکيبات موثره از گياهان توسط اين روش :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 13

چکیده مقاله:

استخراج با سیالات فوق بحرانی یک ایده مناسب برای استخراج در صنعت غذایی و دارویی می باشد چون که حلال هایی از قبیل دی اکسید کربن دارای دمای بحرانی پایین هستند و بنابراین باعث آسان شدن و بهینه شدن استخراج ترکیبات ناپایدار در برابر حرارت می شوند. هدف از این مطالعه بررسی کاربردهای سیال فوق بحرانی در صنایع غذایی می باشد. مطالعات صورت گرفته نشان داد که کاربردهای وسیع ذکر شده در مورد این سیالات به دلیل خواص منحصر به فرد آنها با توجه به زمان کوتاه استخراج، در مقایسه با روشهای سنتی روشی کار آمد برای استخراج می باشد. از طرفی در این مطالعه عوامل موثر بر فرایند استخراج ترکیبات موثره گیاهان توسط این روش مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان با توجه به مطالب بیان شده، آینده بسیار روشنی در توسعه این فرایند در ابعاد گوناگون وجود خواهد داشت.

لینک کمکی