فایل رایگان شهيد سرلشگر همداني الگوي فرماندهي و مديريت فرماندهان آينده بر اساس انديشه دفاعي امام خامنه اي ( مدظله العالي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان شهيد سرلشگر همداني الگوي فرماندهي و مديريت فرماندهان آينده بر اساس انديشه دفاعي امام خامنه اي ( مدظله العالي) :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات : 29

چکیده مقاله:

تجلیل از شهدا، همانا پاسداشت ارزشها و تقدیر از فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت و انتقال آن به نسل های آینده است. در این میان، تبیین ویژگی های شخصیتی و توانمندی های مدیریتی فرماندهان ارشد شهید سپاه از قبیل سردار شهید همدانی نقش مهمی در ارائه یک فرمانده الگو و تربیت فرماندهان آینده سپاه دارد.هدف این مقاله، معرفی سردار شهید همدانی به عنوان یک فرمانده الگو برای نسل آینده فرماندهان سپاه است. در این راستا، نویسندگان کوشش نموده اند با مراجعه به افکار و اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی)، جایگاه، خصوصیات و الزامات یک فرماندهی الگو را از منظر معظم له به بحث بگذارد و سپس با تکیه بر یافته های تحقیق، سردار سرلشگر شهید همدانی را با آنها مقایسه نماید.این تحقیق به روش تبیینی تحلیلی و با بهره گیری از منابع کتابخانه ای و فضای مجازی (اینترنت) انجام شده و یافته های آن نشان میدهد که در اندیشه دفاعی امام خامنه ای( مد ظله العالی)، امنیت مهمترین نیاز کشور و همه جوامع بشری بوده و نیروهای مسلح مهمترین تولیدکنندگان اقتدار و امنیت ملی هستند. از سوی دیگر، قوام و اقتدار نیروهای مسلح به فرماندهی کارآمد است . الزامات عمومی فرماندهی کارآمد، شامل: داشتن جوهره رهبری، سازماندهی روان و پویا و حفظ سلسله مراتب میباشد. علاوه بر این، فرماندهی کامل و مقتدر، نیازمند خصویات فردی ایمان و تعبد، مسئولیت پذیری، نظم و انضباط و قدرت خلاقیت و ابتکار بوده و سردار همدانی مصداق بارز فرمانده الگو از دیدگاه مقام معظم رهبری است و میتواند به عنوان یک نمونه و سرمشق برای تربیت فرماندهان آینده سپاه معرفی شود.

لینک کمکی