فایل رایگان شيوه الگو سازي از منش فرماندهي شهيد همداني براي تربيت فرماندهان آينده در ابعاد برنامه ريزي، سازماندهي ، تصميم گيري، بسيج امکانات ، هدايت و کنترل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان شيوه الگو سازي از منش فرماندهي شهيد همداني براي تربيت فرماندهان آينده در ابعاد برنامه ريزي، سازماندهي ، تصميم گيري، بسيج امکانات ، هدايت و کنترل :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات : 37

چکیده مقاله:

یکی از مباحث مهم در حیات انسان موضوع الگوسازی و الگوپذیری است. پرورش الگو و شناساندن آن از مهمترین راه های انتشار و تبلیغ اندیشه و مکتب فکری است .عقربه دلها مدام به سمت الگوها چرخش دارد و این چرخش از دیدگاه ارزشی ممکن است در جهت مثبت یا در جهت منفی باشد. الگوها به مثابه مغناطیسی قوی عقربه افکار و اذهان را بر روی خود متوقف می سازند و انسان ها را مجذوب می نمایند.در تاریخ هر ملتی قهرمان های ویژه ای وجود دارند که به آنها افتخار می کنند ، قهرمان هایی که با صرف عمر و سلامتی خود و خانواده و یا حتی با فدا کردن جان خویش ، برای اعتلای مرز و بومشان تلاش بی پایان کرده اند . در تاریخ معاصرکشور عزیزمان ایران ، غیور مردانی را می یابیم که برای حفظ کیان ، امنیت ، جان ، مال و ناموس کشورشان و همه آنچه در طول قرن ها این کشور را شکل داده است جان خود را در در کف دست گرفته و به میدانهای نبرد رفته اند و این روزها هم با گذشت بیش از ربع قرن از دوران دفاع مقدس ، با تبعیت از ولایت فقیه جانفشانی می کنند . از برکات انقلاب اسلامی وکرامات امام خمینی (ره) ظهور نسلی ازجوانان مومن و انقلابی و مبارز با خصوصیاتی بارز از قیبل مدیریت و فرماندهی در عرصه های انقلابی است که قابلیت الگوشدن برای نسل حاضر و نسلهای آتی را در ابعاد مختلف دارند . ازالگوهای مطرح در مدیریت و فرماندهی می توان به الگوهای فرماندهی و مدیریت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای(مدظله العالی ) ، فرماندهان ، پیشکسوتان و یادگاران دوران دفاع مقدس اشاره کرد . تبیین این الگو که توجه توامان به تعهد انسانی و دینی و تخصص عملی و کاربردی از تمایزهای اساسی آن با الگوهای دیگر است می تواند به عنوان الگویی کارآمد و مجرب مورد استفاده مدیران و فرماندهان حاضر و آینده قرار گیرد .در این مقال سعی در بررسی شیوه الگو سازی از منش فرماندهی شهید همدانی برای تربیت فرماندهان آینده در ابعاد برنامه ریزی، سازماندهی ، تصمیم گیری ، بسیج امکانات ، هدایت و کنترل در طول عمر پر برکت سردار شهید حسین همدانی می باشد . این مقاله ، پس از بیان مفاهیم و بیان مهم ترین رویکردها ، به تبیین الگوسازی از منش مدیریتی و فرماندهی سردار شهید حسین همدانی می پردازد.

لینک کمکی