فایل رایگان پاورپوینت بخش دوم مفاهیم محوری تئوری سازمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت بخش دوم مفاهیم محوری تئوری سازمان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 9 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
1
1
الله
بخش دوم : مفاهیم محوری تئوری سازمان
فصل هفتم : فرهنگ سازمانی
فرهنگ یك سازمان ، مینیاتوری از فرآیندهای كلان فرهنگی محیطی سازمان است و حد و مرز چنین فرهنگی توسط این فرآیندها تعیین می شود. هر سازمانی، جنبه هایی از فرهنگ های ملی ، منطقه ای ، صنعتی ، شغلی و حرفه ای را كه در آنها فعالیت می كند به نمایش می گذارد. اگر چه متمایز كردن فرهنگ سازمان از فرآیندهای فرهنگی كلان تر دشوار است، اما نظریه پردازان سازمان تلاش برای تحقق این امر را ضروری می دانند. در واقع باید گفت كه نظریه پردازان نمادین-تفسیری برای اولین بار توانستند از طریق فرهنگ و از طریق تئوری و پژوهش در انسان شناسی فرهنگی و مطالعات ادبیات عامیانه و غیره به تئوری سازمان راه یابند و رویكرد جدیدی را در تئوری سازمان رقم زنند .
فرهنگ سازمانی
بنابراین برخلاف تئوری پردازی در مورد ساختار اجتماعی، محیط و استراتژی و فناوری، مفهوم سازی فرهنگ سازمانی از همان ابتدا از نگاه نمادین - تفسیری متأثر شده است و این مدرنیست ها هستند كه غالباً نگاه های نمادین - تفسیری را در باب فرهنگ به چالش می كشند. یكی از مهم ترین كارهای صورت گرفته شده از سوی دیدگاه نمادین - تفسیری، در مطالعه فرهنگ معرفی شناخت شناسی ذهنی گرای است. این رویكرد مستلزم كشف نحوه ساخت و تجربه جهان توسط آزمودنی هاست كه متضمن پی بردن به معانی و تفاسیر از جهان، به جای تحمیل معانی و تفسیر پژوهشگر بر آنهاست .
فرهنگ سازمانی چیست؟
فرهنگ سازمانی از جمله مفاهیمی است كه تعریف آن نسبت به دیگر مفاهیم سازمانی بسیار دشوار است. به گفته كریس جنكس، تلاش های اولیه برای تعریف فرهنگ به شكل گیری رشته های دانشگاهی جامعه شناسی و انسان شناسی برمی گردد.
ایده فرهنگ در ابتدا بسیار كلی و بر ویژگی های مشترك همه انسانها متمركز بود [در مطالعات اولیه انسان شناسی: تفاوت حیوان و انسان]. سپس بر فرهنگ به معنای توجه به بازنمایی های نمادین (نظیر زبان) كه انسان ها را از سایر حیوانات متمایز می كرد متمركز گردید. در ادامه انسان شناسان از فرهنگ به عنوان معیاری برای تبیین و بارزساختن میزان توسعه انسان ها استفاده کردند. بر اساس چنین استدلالی، گروه ها و جوامع فرهنگی را بر اساس مراحل توسعه از مرحله اولیه تا مرحله مدرن رتبه بندی كردند. اما در تئوری سازمان، فرهنگ سازمانی معمولاً اشاره به شیوه زندگی در یك سازمان دارد و برای آن تعاریف مختلفی ارائه شده است.


لینک کمکی