فایل رایگان پاورپوینت بخش سوم موضوعات بحث برانگیز كلیدی در تئوری سازمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت بخش سوم موضوعات بحث برانگیز كلیدی در تئوری سازمان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 16 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
1
1
الله
فصل نهم : شگرد های سیاسی، قدرت و تصمیم گیری
مطالعه سازمان به عنوان نظام های تصمیم گیری و همچنین نظام های سیاسی، استعاره دیگری را در تئوری سازمان معرفی می کند. استعاره سیاسی از اوایل شکل گیری تئوری سازمان وارد آن شد. ورود بحث شگردهای سیاسی و تصمیم گیری به تئوری سازمان تا حد زیادی براثر نفوذ سایمون و مارچ بوده است. همچنین آقای ساموئل باچارچ و ادواردلالر چنین اظهارنظرکرده اند که؛ "بقا درسازمان یک اقدام سیاسی است . شرکت ها دانشگاه ها و انحمن های داوطلبانه عرضه هایی برای اقدامات سیاسی روزانه اند."
بخش سوم : موضوعات بحث برانگیز كلیدی در تئوری سازمان
ریشه تصمیم گیری سازمانی
تصمیم گیری از همه نوع و با هرنوع حجم، سازمان ها را شکل می دهند. این نگاه، نگاه تئوری تصمیم گیری سازمانی است و حتی برخی معتقدند که در برهه ای از زمان، سازمان به عنوان محصول سیر تاریخی تصمیم گیری هایش تفسیر می شود. ریشه های تئوری تصمیم گیری سازمانی را می توان به کتاب سازمان ها نوشته مارچ و سایمون و تئوری رفتاری شرکت ریچاردسیرت و مارچ نسبت داد. این کتابها در واقع نوعی بحث بین نظریه پردازان سازمان و اقتصاددانان در مورد جنبه های اجتماعی تصمیم گیری را دربرداشته اند.
اقتصاددانان بطور سنتی ، مدل های شرکت را بر اساس پیش فرض عقلانیت در فرآیند تصمیم گیری سازمانی تدوین می کنند. در حالیکه سایمون و مارچ و سیرت این پیش فرض را زیر سؤال می برند و نشان می دهند که تصمیم گیری سازمانی فقط در شرایط بسیار محدودی عقلایی نامیده می شود که این تقابل باعث بوجود آمدن حوزه ای در اقتصاد به نام اقتصاد رفتاری شد. در درون سازمان، موضوع تئوری تصمیم گیری تأثیر شدیدی بر شکل گیری مفهوم استراتژی گذاشت.
مدل عقلایی فرآیند تصمیم گیری با عنصر کنترل بازخور
تعریف مساله
تعیین و ارزیابی راه کارها
انتخاب یک راه حل
اجرای راه کار انتخابی
نظارت بر نتایج


لینک کمکی