فایل رایگان تبيين و تحليل حقوقي ساخت جزاير مصنوعي و پيامدهاي آن در عرصه بين الملل (با نگاهي بر اهداف ساخت اين نوع از جزاير)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تبيين و تحليل حقوقي ساخت جزاير مصنوعي و پيامدهاي آن در عرصه بين الملل (با نگاهي بر اهداف ساخت اين نوع از جزاير) :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 18

چکیده مقاله:

ساخت و سازهای دریایی طی دهه های گذشته به یکی از مهمترین مباحث در عرصه داخلی و بین المللی در جهان تبدیل شده است، تا جایی که نگاه به این نوع از ساخت و سازها ، نگاهی تجاری است. یکی از مهمترینمباحثی که این مقاله در بحث ساخت و سازهای دریایی به آن اشاره دارد جزیره های مصنوعی ساخت دست بشر است که در هر جای جهان کنونی ساخته شده اند. با بررسی حقوق بین الملل در بحث دریاها دیده می شود که کنوانسیون 1982 حقوق دریاها ساخت جزیره مصوعی را بلا مانع کرده است و بنابراین حقوق بین الملل با ساخت این جزایر موافق است اما آن چیزی که بیشتر اهمیت دارد بقای محیط زیست است. تخریب محیط زیست توسط انسان در دهه های گذشته با سرعت ادامه داشته است و ساخت جزایر مصنوعی بر این امر سرعت می بخشد. ساخت جزایر مصنوعی اگرچه فوایدی دارد اما زیان های ناشی از آن بیشتر از فواید آن می باشد و می تواند چرخه محیط زیست را با مشکلات جدی مواجهه نماید بنابراین سوال این است که چالش های حقوقی و محیط زیستی ساخت جزایر مصنوعی در عرصه بین الملل چیست روش تحقیق در این مقاله توصیفی – تحلیلی است و یافته ها نشان دهنده آن است که متاسفانه حقوق بین الملل فقط نگاهی قانونی به این مساله کرده است و اجازه ساخت داده است و محیط زیست نیز با احداث این جزایر روز به روز بیشتر در حال از بین رفتن است.

لینک کمکی