فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست :

دید کلی :
فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست شامل 52 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


توضیحات کامل :

فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست

 

فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست شامل 52 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

خوابیدن شباهت زیادی به زندگی دارد با این تفاوت که در خواب هیچ تصوری از آینده وجود ندارد. شاید در خواب بخواهید کاری را انجام دهید یا به جایی برسید یا … اما ایده ای برای چگونگی انجام کار ندارید. در واقع خواب پدیده ای هدفمند نیست هنگام خوابیدن تمامی رویاها و تصورات همگی بدون هدف شکل می گیرند. داشتن هدف اولین قدم برای برنامه ریزی آینده است که روی جنبه های مختلف زندگی تاثیر می گذارد. کسب مهارت های حرفه ای، روابط اجتماعی و خانوادگی و هر چیز دیگری در زندگی افراد در راستای هدف گذاری برای رسیدن به کمال مطلوب و هدف نهایی انجام می شود. درک اهمیت هدف و یادگیری تکنیک های دستیابی به هدف، راه موفقیت را هموار می کند.

اهداف تنها با ابزاری به نام برنامه ریزی قابل دستیابی هستند. ما باید به شدت به این موضوع اعتقاد داشته باشیم و با جدیت برای رسیدن به اهداف، تلاش کنیم. این تنها مسیر رسیدن به موفقیت است. ( به نقل از: پابلو پیکاسو )

تنظیم هدف چیست؟

تنظیم هدف همان هدف گذاری یا فرایند رسیدن به هدف است. دستیابی به هدف مستلزم کسب مهارت های خاص در بازه زمانی مشخص است. وقتی برنامه ریزی برای نیل به هدف را شروع می کنیم در واقع هدف گذاری انجام داده ایم. با توجه به استانداردهای موجود می توان میزان عملکرد فعلی و کارهایی که در راه رسین به اهداف انجام می شود را مورد سنجش قرار داد.

زندگی هر شخص به روند انتخاب اهداف و پیگیری آن بستگی دارد. افرادی که منفعل باشند و برای رسیدن به اهداف تلاش نکنند هرگز به شکوفایی نمی رسند. نظریه تنظیم اهداف ((Locke & Latham, 1984) بر این فرض استوار است که اهداف آگاهانه روی عملکرد تاثیر می گذارند. به این ترتیب رفتار انسان هدفمند کاملا آگاهانه بوده و با توجه به اهداف فردی تنظیم می شود. به عبارت ساده تر همه چیزهایی که به نوعی رفاه، آرامش و آسایش را به همراه دارد نیازمند برنامه ریزی و هدف گذاری در طی زمان طولانی است.

آیا تاکنون فکر کرده اید چرا برخی از افراد موفق تر هستند؟ حتی گروهی از افراد که از نظر توانایی و دانش برابر هستند نیز به موفقیت های یکسانی در زندگی دست پیدا نمی کنند. کسانی که هدف مشخصی در زندگی دارند از انگیزه ای قوی برای انجام کارها برخوردارند. با توجه به سطح فوری بودن هدف لازم است تا یک سری کارها انجام شود ساده ترین جواب برای این سوال که چرا برخی از افراد به هدف نمی رسند اینست که هدف و عملکرد فرد نامتناسب هستند. عدم تناسب بین آنچه می خواهید و آنچه در عمل انجام می دهید، می تواند انگیزه را نابود کند.

چرا تنظیم هدف مهم است؟

تحقیقات زیادی در زمینه تعیین هدف به ویژه در سازمان های بزرگ انجام شده است. هدف از این بررسی ها چگونگی ارتباط سطح دستیابی به هدف با سطح واقعی دستیابی (عملکرد) در یک محیط سازمانی است. گزارش ها حاکی از ان است که اهداف باعث افزایش انگیزه کارکنان و تعهد کاری بیشتر می شود. علاوه بر این، اهداف به شدت روی احساسات و اعمال کارکنان تاثیر می گذارند. هر چه هدف دشوارتر و ارزشمندتر باشد، تلاش برای دستیابی به آن بیشتر خواهد شد و موفقیت های پی در پی حاصل می شود (Latham & Locke 2006).

تجربه موفقیت با احساسات مثبت همراه است و موجب افزایش اعتماد به نفس و رشد باورهای ذهنی مثبت در فرد می شود. مشارکت در تعیین هدف و جستجو برای استراتژی های جدید برای رسیدن به هدف، یک انگیزه قوی است که از فشار و سختی کار کم می کند. کسب مهارت های تاره اصلا ساده نیست و فشار جسمی و روحی زیادی را به همراه دارد ولی منجر به افزایش خودکارآمدی و بالا رفتن اعتماد به نفس خواهد شد.

تنظیم هدف شامل هدف گذاری و برنامه ریزی برای آینده است و به طرز قابل توجهی مهارت های ذهنی فرد را ارتقا می دهد. تقویت روحیه مثبت اندیشی منجر به بالا رفتن توانایی برنامه ریزی مثبت شده و روی نتیجه تاثیرگذار است. در واقع تنظیم هدف نیروی خود کنترلی و توانایی ذهنی را افزایش می دهد و این امر موقعیت های مثبت کسب مهارت را در فرد ایجاد می کند.

  و ...

 

فایل رایگان پاورپوینت هدف گذاری چیست
فهرست مطالب

تنظیم هدف چیست؟

چرا تنظیم هدف مهم است؟

اصول مهم تنظیم اهداف

واقعیت جالب در تنظیم اهداف

تحقیق و مطالعات در هدف گذاری

چگونه تنظیم هدف و هدف گذاری کنیم؟

معایب تنظیم هدف چیست؟

چه مهارتهایی کسب کنیم؟

تنظیم اهداف در چه مواردی ضروری است؟

دسته مفید برای تعیین اهداف سالم

طرح کلی برای تنظیم اهداف شخصی

توصیه تنظیم اهداف در عمل

چگونه هدف تعیین کنیم؟

چرا باید اهداف را مرور کنیم؟

آیا قوانین طلایی برای موفقیت وجود دارد؟

چگونه به هدف برسیم؟

استراتژی راهبردی در تنظیم هدف

نتیجه گیری

 

عنوان : هدف گذاری چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 52

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

لینک کمکی