فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار :

دید کلی :
فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار شامل 21 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


توضیحات کامل :

فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار

 

فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار شامل 21 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بنا به تعریف، تغییر رفتار، به مجموعه کاربردی اصول و فنون یادگیری گفته می‌‏شود که هدف آن اصلاح رفتار فرد است. فرض بنیادی روش‌‏های تغییر رفتار و رفتار درمانی این است که رفتارهای بهنجار و نابهنجار هر دو از اصول روان شناختی مشابهی پیروی می‌‏کنند. یعنی همان اصولی از یادگیری که ایجاد و ادامه رفتارهای بهنجار را توضیح می‌‏دهند، توجیه کننده رفتارهای نابهنجار نیز هستند. به عبارتی دیگر، رفتارهای خوب و بد هر دو آموخته می‌‏شوند. لذا برای اصلاح رفتار نابهنجار باید شرایط مناسب یادگیری را ترتیب داد و از این راه به تغییر رفتارهای نابهنجار و جانشین ساختن آنها با رفتارهای بهنجار اقدام کرد.

روش‌‏ها و فنون تغییر رفتار و رفتار درمانی برخاسته از نظریه شرطی سازی کنشگر در چهار دسته قرار می‌‏گیرند :

•                   روش‌‏های افزایش نیرومندی رفتارهای مطلوب موجود

•                     روش‌‏های ایجاد رفتارهای مطلوب تازه

•                     روش‌‏های نگهداری رفتارهای مطلوب

•                     روش‌‏های کاهش و حذف رفتار‌‏های نامطلوب

روش افزایش نیرومندی رفتار های مطلوب موجود یا روش تقویت مثبت :

در روش تقویت مثبت، پاسخ بارها تکرار می‌‏شود زیرا محرکی تشویق آمیز در پی دارد. برای نمونه، اگر معلمی به یکی از دانش آموزان خود بگویید : تبریک میگم، واقعا به داستانی که نوشتی، افتخار می‌‏کنم. یا اگر به فرزندتان بگویید : آفرین کارت عالی بود. دانش آموز یا فرزند شما برای دریافت مجدد تشویق تلاش بیشتری خواهد کرد. اظهار نظر یا پاسخ مثبت شما به کلیه رفتارهای مطلوب اطرافیان موجب تقویت و تکرار آن رفتارها خواهد شد. روش تقویت مثبت تقریبا همان روش متداول پاداش است که همه غالبا آنرا مورد استفاده قرار می‌‏دهند. با این حال بین پاداش و تقویت مثبت اندکی تفاوت وجود دارد که روان شناسان را بر آن داشته تا بجای پاداش از اصطلاح دقیق تر تقویت مثبت استفاده کنند. در پاداش دادن به افراد، هدف ما بطور عمده قدردانی و سپاسگزاری از اعمال گذشته آنهاست. اما اگر پس از تقویت یک رفتار احتمال وقوع آن رفتار در شرایط همسان آتی افزایش نیابد گفته می‌‏شود که تقویت صورت نگرفته است. تقویت مثبت بهترین و مؤثرترین روش افزایش رفتار است (دکترسیف، )

  و ...

 

فایل رایگان پاورپوینت نظریه تقویت و اصلاح رفتار
فهرست مطالب

مقدمه

روش‌‏ها و فنون تغییر رفتار و رفتار درمانی برخاسته از نظریه شرطی سازی کنشگر

روش افزایش نیرومندی رفتار های مطلوب موجود یا روش تقویت مثبت

عوامل مؤثر بر افزایش اثربخشی روش تقویت مثبت

انتخاب رفتار آماج یا هدف و رفتار نهایی

انتخاب تقویت کننده‌‏های مناسب

انواع تقویت کننده‌‏های مثبت

فوریت تقویت

مقدار تقویت

 

عنوان : نظریه تقویت و اصلاح رفتار

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 21

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

لینک کمکی