فایل رایگان جايگاه قانون تبادلات ارزي بيت کوين در نظام هاي پرداخت بين المللي با نگاهي به قانون تبادلات ارزي ديجيتال در ايران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان جايگاه قانون تبادلات ارزي بيت کوين در نظام هاي پرداخت بين المللي با نگاهي به قانون تبادلات ارزي ديجيتال در ايران :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 32

ارزهای رمزنگاری شده یک سلسله کد رایانه ای هستند که ارزشی پولی را در خود نگهداری می کنند. این کدها توسط رایانه هایی با قدرت بالا و البته صرف مقدار زیادی انرژی تولید می شوند. ارز رمزنگاری شده را ارز دیجیتال نیز می نامند. ارز رمزنگاری شده نوعی پول عمومی است که از طریق فرآیند بسیار پیچیده رایانشی تولید شده و میلیون ها کاربر رایانه ای که در اصلاح استخراج کننده یا ماینر نامیده می شوند بر درستی آن نظارت می کنند. در حال حاضر حدود 900 ارز دیجیتال در بازارهای جهانی تجارت می شود از آنجا که بیت کوین نخستین ارز دیجیتال دنیا بود، سایر ارزهای دیجیتال ایجاد شده پس از آن را آلت کوین (Altcoin) یا  سکه جایگزین نامیدند. ارزش بیت کوین ثابت نیست و هر روز تغییر می کند. به دنبال تصویب قوانین ارز دیجیتال در تعدادی از کشورها و قرارگیری محاسبات مالیاتی و نظارت بانک­های دولتی بر آن، بیت کوین در عرصه ی پرداخت های الکترونیکی به عنوان شکلی از پرداخت های بین المللی به دنبال حذف واسطه و دور زدن تحریم ها در جهت شکل دهی اقتصاد آزاد با استفاده از نیروی اقتصادی عوام تحت عنوان کاربران فضای مجازی است. در ایران نیز با تصویب قانون تبادلات ارزی دیجیتال، سعی در قاعده مند کردن تبادلات با این ارز شده است. در این تحقیق تلاش شده است که با تعریف و شناساندن ارز دیجیتال، جایگاه آن­ها در نظام های پرداخت بین المللی در تجارت الکترونیک را مشخص نموده و امکان رواج تبادلات با این ارز را در پرداخت های بین المللی در ایران با توجه به قانون تبادلات ارزی دیجیتال بررسی نماید.

لینک کمکی