فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي :


عبدالکریم فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي
‌عبد الکریم فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي نویسنده معاصر کتاب دراسات فی القضاء فقه الحدود و التعزیرات و غیره را نگاشته است.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - تحصیلات
3 - ورود به قم
4 - حرکت به نجف
5 - برگشت به قم
6 - رفتن به اردبیل
7 - فعالیت سیاسی
8 - اثری در پاسخ بهائیان
9 - سمت های ایشان
10 - تالیفات
11 - وفات
12 - عناوین مرتبط
13 - منبع


معرفی اجمالی


«میرکریم موسوی کریمی»، معروف به سید عبد الکریم فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي در هشتم بهمن 1304 در شهر اردبیل متولد گردید. پدرش میرعبد الرحیم، روحانی بزرگوار و مادرش زنی پارسا بود. وی در دو سالگی مادرش را از دست داد.

تحصیلات


تحصیلات خود را در دوران کودکی و در مکتب خانه آغاز کرد و در سال 1319 ش، وارد مدرسه علمیه ملا ابراهیم در شهر اردبیل شد. در دورانی که وی وارد مدرسه طلبگی گشت، این مدارس به علت اقدامات رضاشاه رونق چندانی نداشتند؛ مثلا در همان زمان فقط چهار طلبه در آن مدرسه درس حوزوی می‌خواندند. بعد از اینکه متفقین، خاک ایران را اشغال کردند و رضا شاه برکنار شد، رونق این مدارس بیشتر شد؛ در نتیجه فایل رایگان پاورپوینت موسوي اردبيلي در همان مدرسه به تدریس مشغول گردید.

ورود به قم


وی در سال 1322 برای خواندن درس حوزوی در مراتب بالاتر، وارد شهر قم شد و حدودا سه سال در این شهر اقامت گزید. وی در قم از محضر بزرگانی چون سید محمدرضا گلپایگانی و سید احمد خوانساری تلمذ نمود.

حرکت به نجف


در 16 آبان 1324 همراه با یکی از همشهریانش که هم زمان در قم طلبه بود، به طرف نجف حرکت کرد و از طریق اروندرود و با قایق به عراق رفت. در نجف وی همراه با هم سفرش به مدرسه «سید» رفت و حدودا دو سال در نجف اقامت داشت.

برگشت به قم


بعد از مدتی جو سیاسی عراق به هم ریخت و هم‌زمان نامه‌ای نیز حاکی از بیماری پدرش به دست وی رسید. مجموع این رویدادها باعث شد که وی به همراه دو تن دیگر از دوستانش به قم بازگردد. نخست، تصورش بر این بود که دوباره به نجف برای ادامه تحصیل باز خواهد گشت، اما این‌گونه نشد. وی در قم فعالیت خود را در حوزه علمیه قم ادامه داد و حتی در انتشار مجله‌ای در قم به نام «مکتب اسلام» نیز سهیم بود.

رفتن به اردبیل


وی در سال 1339 به علت بیماری و ضعف به توصیه پزشکان مجبور به مراجعت به اردبیل به طور موقتی شد. وی فعالیت‌هایی در اردبیل انجام داد که به علت نیمه‌کاره ماندن این فعالیت‌ها تا سال 1347 در اردبیل ماند تا این کارها به پایان برسند. فعالیت‌های وی در بازگشت به اردبیل، شامل بازسازی مدارس، تدریس علوم حوزوی و همچنین تصمیم به احداث یک کارخانه بود که با ممانع

لینک کمکی