فایل رایگان پاورپوینت موسي تبريزي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت موسي تبريزي :


میرزا فایل رایگان پاورپوینت موسي تبريزي‌
میرزا موسی بن میرزا جعفر بن میرزا احمد آقا مجتهد تبریزی قراه داغی، یا قراجه داغی، از خاندان با فضیلت و بزرگی در تبریز می‌باشد.

فهرست مندرجات

1 - اساتید
2 - خاندان
3 - شخصیت علمی
4 - بزرگان خاندان
5 - تالیفات
6 - وفات
7 - عناوین مرتبط
8 - پانویس
9 - منبع


اساتید


او از شاگردان بزرگ سید حسین کوه کمری، معروف به سید حسین ترک (متوفای 1299 قمری) است.

خاندان


بیت میرزا احمد، جد مؤلف، از اعظم بیوتات علم و ریاست در تبریز بوده است.
جد او میرزا احمد تبریزی، مشهور به مجتهد (متوفای 1265 یا 1270 قمری)، ابتدا در دیوان استیفاء نظارت مالیه، برای امیر عباس قاجار، فرزند فتح علی شاه قاجار در تبریز کار می‌کرد.
او هنگامی که تصمیم به آموختن علوم دینی گرفت، با مخالفت امیر عباس مواجه شد و در نتیجه، تمام اموال و املاکش را از او گرفتند و میرزا احمد بدون داشتن ثروتی به اصفهان، و سپس به کربلای معلی رفت و در آنجا به تحصیل علوم دینی مشغول شد و در زمره علمای طراز اول قرار گرفت.
او و سه فرزندش میرزا لطفعلی، میرزا جعفر و میرزا رضا پس از گرفتن اجازه اجتهاد از سید علی طباطبائی صاحب «ریاض المسائل» به تبریز برگشتند.
درباره استقبال مردم از میرزا احمد در اعیان الشیعه اینطور آمده است: «فتهانت علیه الناس و اقبل علیه الجمهور و راس رئاسه عامه»

[1] اعیان الشیعه، سید محسن امین، ج3 ص69.

زعامت و مرجعیت در این خاندان باقی ماند تا نوبت به میرزا فایل رایگان پاورپوینت موسي تبريزي رسید، که از فقهای بزرگ و مجتهدین معروف زمان خود و از مقررین اصلی بحث سید حسین کوه کمری، معروف به سید حسین ترک بود.

شخصیت علمی


بالاترین سند عظمت علمی ایشان کتاب «اوثق الوسائل فی شرح الرسائل» است که از بی نظیرترین شروح رسائل می‌باشد و از احاطه علمی او بر مباحث علم اصول حکایت دارد.
او به دلیل این

لینک کمکی