فایل رایگان پاورپوینت ميرزا ابوطالب تجليل تبريزي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت ميرزا ابوطالب تجليل تبريزي :


ابوطالب تجلیل تبریزی
حضرت آیت‌الله حاج شیخ ابوطالب تجلیل تبریزی از فقهای مشهور قم که به تدریس دوره عالی فقه اشتغال دارد. معظم له سالهای متمادی است که پاسخگوی پرسش‌ها و شبهات دینی می‌باشند.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - اساتید قم
3 - تدریس
4 - تالیفات
5 - عناوین مرتبط
6 - منبع


معرفی اجمالی


ایشان در سال 1345 ه. ق مطابق با 1305 ه. ش در شهر تبریز در خانواده‌ای مذهبی متولد شده‌اند. پدر ایشان حاج میرزا علی اکبر تجلیل که مردی عابد و زاهد و مستجاب الدعوه بود می‌باشد. ایشان تا سال 1364 ه. ق در تبریز مشغول تحصیل و در آن سال به حوزه علمیه قم منتقل شدند، استاد بزرگ او در تبریز مرحوم آیت اللهی برادر مرحوم علامه طباطبائی رحمه‌الله‌علیه بود.

اساتید قم


اساتید ایشان در قم در فقه و اصول حضرات آیت‌الله العظمی بروجردی رحمه‌الله‌علیه و آیت‌الله العظمی حجت رحمه‌الله‌علیه که پس از فراغ از سطح از سال 1366 ه. ق تا زمان رحلت آن بزرگواران در درس آن دو فقیه کم نظیر حاضر بودند، و همچنین از آیت‌الله العظمی علامه طباطبائی رحمه‌الله‌علیه سطح و خارج مکاسب و در فلسفه نیز منظومه و اسفار تلمذ نموده است و همچنین از امام راحل آیت‌الله العظمی خمینی رحمه‌الله‌علیه که جامع معقول و منقول بودند تلمذ کردند.

تدریس


پس از سال 1380 ه. ق به تدریس و تالیف اشتغال و از سال 1391 ه. ق تا کنون خارج فقه و اصول تدریس کردند.
نخستین تالیف فقهی وی تقریرات اصول و فقه اساتید فوق الذکر و نخستین تالیف مطبوع ایشان تقریرات بیع مرحوم آیت‌الله العظمی حجت رحمه‌الله‌علیه می‌باشد که به ضمیمه تعلیقات استدلالیه بر آن و رساله حجیت شهرت در سال 1373 ه. ق به طبع رسیده است.
از تقریرات فقه آن مرحوم که به قلم ایشان است صلاه المسافر است که به تاریخ 1369 ه. ق به خط شریف خود بر آن تقریظ نوشته‌اند.

تالیفات


- کتاب البیع- التعلیقات التحقیقیه علی کتاب البیع- رساله حجیه الشهره- معجم الثقات و ترتیب الطبقات- من هو المهدی؟ -تکمله احا

لینک کمکی