فایل رایگان پاورپوینت پيامبر اعظم از منظر مارگرت مارکوس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت پيامبر اعظم از منظر مارگرت مارکوس :

مارگرت مارکوس (که پس از پذیرش اسلام، نام مریم جمیله را برای خود برگزید) [1] در بیست و سوم مه 1934 مطابق اوّل خرداد 1313 و نهم صفر 1352ه··· .ق در شهر نیوروشل از توابع نیویورک دیده به جهان گشود.

نیاکانش اصالت آلمانی داشتند که سه نسل قبل به ایالات متحده کوچیدند و رفته رفته، زندگی جدید را پذیرفتند. پدر و مادرش تبار یهودی داشتند اما هیچ کدام رعایت آداب و رسوم مذهبی را نمی کردند. مریم جمیله در این باره می نویسد:

«در خانواده ای یهودی زاییده شدم و پدر و مادرم هر دو طرفدار یهود اصلاح شده بودند. و اگر چه دقیق ترین تعلیمات آئین خود را آموخته بودند، ولی زبان عبری نمی دانستند و با تورات و تلمود آشنایی نداشتند. هیچ کدام از تشریفات مذهبی را مراعات نمی نمودند. از تاریخ و فرهنگ یهود آگاهی اندکی داشتند. نظایر پدر و مادرم در میان یهودیانِ اصلاح طلب، فراوان دیده می شوند. دوستان و آشنایان ما از لحاظ خلأ فکری با هم شریک اند و هیچ یک مذهب درستی ندارند.»

مارگرت در محیطی کاملاً غربی و سکولار رشد یافت و در مدارس عمومی و محلی، تحصیلات را فرا گرفت. تحصیلات عالی را در دانشگاه نیویورک از 1953 تا 1955 به انجام رسانید و پس از بررسی و مطالعات ده ساله در باره آئین مترقی اسلام، در 24 ماه مه 1961 در انجمن تبلیغات اسلامی آمریکا رسما به دین اسلام مشرف گردید.

در تابستان همین سال بنا به دعوت اندیشمند نام آور پاکستانی مولانا سید ابو الاعلی مودودی به پاکستان مهاجرت کرد و در لاهور اقامت گزید و در اوت 1963م با محمد یوسف خان (که عضو مؤتمر (= کنگره) اسلامی پاکستان بود) پیمان زناشویی بست. حاصل این پیوند چهار فرزند است.

رسول اعظم در آثار مریم جمیله

مریم جمیله در تمامی آثار خود بر فرهنگ اسلامی تکیه دارد که اساس آن را قرآن و سیرت و کردار رسول اکرم (ص) تشکیل می دهد. او پیامبر را شخصیتی والا، پدیده ای بی نظیر و نجات دهنده بشر معرفی می کند.

وی یادآور می گردد با وجود اینکه رسول خدا (ص) دارای مأموریت الهی است و برگزیده پروردگار می باشد اما ساده، فروتن و خاضع زندگی می کرد، به گونه ای که با افراد دیگر تفاوت نداشت و تمام دوران حیات پرثمر خود را صرف هدایت، ارشاد و تعلیم و تربیت مردم نمود. با اینکه در برابر تقاضاهای دیگران غالبا از آوردن معجزه خودداری می کرد اما قرآن کریم (که برهان رسالت اوست) معجزه اش محسوب می گردد؛ نیز زندگی شگفت انگیز حضرت، از مهم ترین معجزات بشر به شمار می رود.

به باور وی که بر مطالعات اسلامی متکی است، اعراب زندگی شبانی داشتند و بدون اینکه کسی آنها را به حساب آورد، در صحراها به سر می بردند، ولی به برکت بعثت نبی اکرم، ملتی که قابل اعتنا نبود، در تمامی جهان مورد توجه قرار گرفته، در مدت یک قرن مسلمانان از یک طرف اندلس را در اختیار گرفتند و از سوی دیگر برهند چیرگی یافتند، آنگاه با کمال شجاعت و شکوه و عظمت در پرتو تعالیم قرآنی و سنّت محمدی، به شکوفایی رسیدند!

آری نور پیامبر اگر چه در ریگزارهای عربستان درخشید اما پس از مدتی کوتاه از عالم بالا تابشی دیگ

لینک کمکی