فایل رایگان پاورپوینت نيم نظر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت نيم نظر :

آیا شود که فایل رایگان پاورپوینت نيم نظر سوی ما کنی
تا پر گشوده، کوچ نماییم از این قباب
ای جلوه ات جمالْ دهِ هرچه خوبرو
ای غمزه ات هلاکْ کنِ هرچه شیخ و شاب
به نام تو ای محبوب که جان های اولیا و مقربان درگاهت همواره سر آن دارند که این تخته بندِ تن را درهم شکنند و به جوار قربت مأوی گزینند فی مقصد صدق عند ملیک مقتدر و «اگرنبود اجل محتوم و وقت معین که خداوند بر ایشان مقرّر فرموده در یک چشم بر هم زدن روان از کالبدشان پر می گشود.»
* * *
انسان به لطف شخصیت خدادادیِ خویش، با تلاش و تکاپویی آگاهانه، مراحل زندگی را یکی پس از دیگری طی می کند تا در «جَذْبه ربوبی» افتد و به کمال مطلوبش نایل آید یا ایهاالانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه . و هنرمند دینی، که از سرچشمه دین سیراب شده، با بارقه های ذهنی خویش، پیمودن راه را برای او آسان تر می کند.
بر همین اساس، هنر دینی هنری جذّاب است اما جاذبه ای که انسان را به فطرت خویش نزدیک می کند نه دور. جاذبه ای که عقل انسان را زیر سلطه وهم و غضب و شهوت بکشاند، جاذبه کاذب است. که متأسفانه در برخی از نشریات، فیلم های سینمایی و برنامه های تلویزیونی، گاه شاهدیم. کسی با تفنن و سرگرمی که متناسب با اهداف کمال طلبانه باشد مخالفتی ندارد اما ایجاد غفلت از هدف اصلی ظلمی است نابخشودنی. جذابیتِ یک برنامه شرط لازم است نه کافی. باید دید «برای چه» برنامه ساخته می شود؟
اصولاً نوع بینشِ فیلم ساز یا برنامه ساز، در مفهوم «جذابیت» تأثیر گذار است. اگر وی به ماهیت و حقیقت «انسان» و هدف از خلقت او پی نبرده باشد و فرهنگ دینی در وی رسوب نکرده باشد چه برداشتی از «جذابیت» خواهد داشت؟! شاید مطلبی را که اخیرا معاونت امور سینمایی کشور در جلسه شورای عالی توسعه درباره توسعه فساد در سینمای جمهوری اسلامی گفته اند، حاکی از همین واقعیت باشد، هر چند ویروس این فساد از سال ها قبل بر اثر غفلت، سهل انگاری، بی برنامگی و گاه خیانت برخی مسؤولین مربوطه وارد سینمای انقلاب شد. در هر حال از میان فیلم ها و برنامه های سازنده می توان حتی در قالب طنز راه کارهای مناسب برای حل مسائل زندگی، به عموم مردم و به ویژه جوانان ارائه داد. به دیگر سخن، سینما و به ویژه تلویزیون ما که مخاطبان آن 32 جمعیت کشور را تشکیل می دهند باید مانند قطب نما و رادار در دل شب های تاریک،

لینک کمکی