فایل رایگان پاورپوینت ما چند نفر را به کجا مي بريد؟!

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت ما چند نفر را به کجا مي بريد؟! :

انتخابات برای چه کسانی است...

دعوت رهبر انقلاب اسلامی از مردم برای حضور در انتخابات، عده ای را نگران کرده است. نگران شدند که بلافاصله از بعد از دیدار دی با مردم قم، آماج حملات تبلیغاتیشان را بر روی این موضوع گذاشتند. جریان ضدانقلاب و سلطه این تجربه را در انتخابات ریاست جمهوری تجربه کرد. دو روز مانده به برگزاری انتخابات رهبر انقلاب اسلامی در «توصیه ی اوّل و اهمّشان به مردم» همه را «دعوت به حضور پای صندوق های رأی» کردند؛ حتی آن کسانی که «به هر دلیلی نخواهند از نظام جمهوری اسلامی حمایت بکنند امّا از کشورشان که می خواهند حمایت کنند» و آن سال مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، تلاش مشترک ضدانقلاب با امریکایی هارا خنثی کرد. انتخاباتی که حدود روز مانده به آن رهبر انقلاب مردم را از «طرح دشمن برای سرد برگزار شدن انتخابات» باخبر کردند. در آن سال «حماسه سیاسی» محقق شد و طرح و نقشه دشمن بر باد رفت.

حالا آن ها با تجربه شکست در انتخابات وارد انتخابات فعال شده اند و دو برنامه را در دستور کار خود قرار داده اند. از منظر رهبر انقلاب این دو برنامه عبارتست از اینکه مبتنی بر پروژه نفوذ، «عناصر خود را به طرق مختلف وارد مجلس کنند.» دوم اینکه در مشارکت مردم تاثیر منفی بگذارند، انتخابات را سست کنند تا بتوانند از جمهوری اسلامی یک «مچ گیری کنند.» به همین دلیل آن ها بعد از فراخوان و دعوت رهبری اقدامات رسانه ای خود را تشدید کردند.

اما انتخابات برای چه کسانی است و دعوت رهبری خطاب به چه کسانی بود؟

رهبر انقلاب در روز دیدار مردم قم، همه را به حضور در انتخابات توصیه کردند. حتی کسانی که به جمهوری اسلامی اعتقادی نداشتند اما به «اعتبار ایران» و «امنیتی» که در آن هست «اعتقاد» دارند. جمهوری اسلامی فارغ از اهدافش که برای آن به وجود آمده، کارنامه ای دارد. ممکن است کسانی برایشان آن نگاه آرمانی وجهی نداشته باشد اما عملکرد و کارآمدی جمهوری اسلامی را در برخی حوزه ها می پسندند. امنیتی که در این منطقه پر از آتش امروز در ایران وجود دارد، مرهون مجاهدت سربازان انقلاب اسلامی است. این ها اگر به استمرار آن کارآمدی علاقمندند، طبیعی است جهت تقویت آن به میدان حضور در انتخابات بیایند. درواقع، همه فارغ از اعتقادات و نگاه سیاسی شان به امنیت نیاز دارند و افرادی که به وجود این امنیت در ایران اسلامی معتقدند برای حفظ و ابهت این حصار امن باید در انتخابات مشارکت داشته باشند.

گروه دومی هستند که ممکن است روش و راه مدیریت کنونی جمهوری اسلامی را نپسندند. حتی ممکن است شخص «رهبری را قبول نداشته باشند» اما به آرمان ها و اصول جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی معتقد باشند. آن ها هم باید برای حضور در عرصه انتخابات احساس تکلیف شرعی کنند. انتخابات استمرار راه انقلاب است و قاعده مردم سالاری چرخش سلایق درون خانواده انقلاب است. این راهی است که بنیانگذار کبیرش -امام خمینیرحمه الله علیه- سی وهفت سال پیش بنا نهاده و قرار است تمدن نوین اسلامی را بسازد. این گروه برای افزایش اعتبار میراث امام و تقویت اصول او باید به میدان بیایند.

خطاب رهبر انقلاب اسلامی، مردم ایران بودند. مردمی که سال هاست برای اعتبار کشورشان، برای جمهوری اسلامیشان، برای افزایش آبرویشان در منطقه، برای حفظ امنیتی که جمهوری اسلامی به وجود آورده در میدان ها و صحنه های حساس کشور حضور پیدا می کنند. از انتخابات ها تا راه پیمایی بهمن و روز قدس و دی.

ما چند نفر را کجا می برید؟

اما جریانی نگران این مشارکت است. نگران افزایش اعتبار ایران و جمهوری اسلامی است. این اعتبار مانند تنه ی درختی است که هر سال تنومندتر می شود و دیگر انداختن و قطع کردن آن درخت به همین آسانی ها نخواهد بود. ضدانقلاب نه به آرمان های انقلاب معتقد است و نه اعتباری که امروز ایران دارد را می پسندد. او به ایران نمی اندیشد و از همان ابتدای انقلاب دنبال برهم زدن مردم سالاری دینی بوده است. اما از بخت بدش موفق نشده است. نه جنگ نظامی و ترور انقلابیون توانست درخت انقلاب را بشکند و نه تحریم انتخابات توانست گزندی بر آن ب

لینک کمکی