فایل رایگان پاورپوینت خاطرات بانوي فرانسوي که ثروت خود را براي انقلاب اسلامي هزينه کرد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت خاطرات بانوي فرانسوي که ثروت خود را براي انقلاب اسلامي هزينه کرد :

خانم لاعب از چه زمانی و چگونه به مذهب تشیع گرایش پیدا کرد؟

مادرم تباری تونسی داشت و در ابتدا مسلمانی سنی مذهب بود در زمان حضور امام خمینی در فرانسه در قبل از انقلاب اسلامی متوجه شده بود فردی با این نام و مشخصات قصد دارد تا انقلاب اسلامی را در ایران محقق کرده و نظام اسلامی را برپا کند و دیدارش با امام در نوفل لوشاتو پیش زمینه ای برای گرایش وی به مذهب تشیع بود.

پس از انقلاب اسلامی در ایران و حضور دانشجویان ایرانی در فرانسه مادرم از طریق ارتباط با دانشجویان ایرانی و شناختش از مذهب تشیع از تسنن و به تشیع گرایش پیدا کرد. مادرم فردی ثروتمند بود و کمکهای زیادی را به مساجد و مراکز اسلامی چه در زمانی که مذهب تسنن داشت و چه در زمانی که شیعه شده بود و از سوی دیگر تلاش زیادی در راستای دعوت افراد به دین اسلام و حمایت از آنان می کرد. پدرم هم در این فعالیتها به مادرم کمک می کرد او هم همچون مادرم فردی فعال و پرتلاش بود و پا به پای مادرم در فعالیتهای دینی کمک می کرد.

مادرم فردی بخشنده و دست و دلباز بود و همواره به مسلمانان و غیر مسلمانان کمک می کرد و بسته های هدیه و حمایتی زیادی را برای افراد نیازمند تهیه و به آنها تقدیم می کرد.

آیا فعالیتهای خانم لاعب در دعوت افراد به اسلام با واکنش پلیس فرانسه همراه نبود و اگر اینگونه بود دولت فرانسه چه برخوردی با خانم لاعب داشت؟

با توجه به ترس و وحشتی که پلیس فرانسه از فعالیت های مادرم در گسترش و معرفی دین اسلام به دیگران داشت طبیعی بود که اقداماتی در جهت محدودسازی این فعالیتها و مقابله با آن صورت دهد. البته در ابتدا برخوردی صورت نمی گرفت بلکه با توجه به تأثیرگزاری مادرم بر جامعه اطرافش و نیز ثروت و مکنت و نیز افرادی که در اطراف خود جمعه کرده بود باعث شده بود تا پلیس فرانسه نسبت به وی و فعالیتهایش حساسیت نشان می داد.

بعد از گسترش فعالیتها پلیس فرانسه سعی داشت تا به منظور مهار حرکتهای دانشجویی دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان و شهروندان مسلمان در این کشور عقبه این حرکت را که به حمایت مالی از آن می پرداخت را بخشکاند و به همین خاطر سختگیریهایی را نسبت به مادر من داشت. همزمان با جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و موضوع منافقین تنشها میان دانشجویان مسلمان ایرانی و منافقین در فرانسه گسترش یافت و مادر من و شهروندان فرانسه که تبار مغربی، تونسی و...

لینک کمکی