فایل رایگان پاورپوینت انقلابي سرشار از عنايت هاي رحماني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت انقلابي سرشار از عنايت هاي رحماني :

انقلاب

ملت قهرمان ایران با پیروی از امام خمینی (رحمه الله علیه) و با ارشاد ایشان، توانست حکومت شاهنشاهی را ساقط و حکومت اسلامی را بر مبنای ولایت فقیه بنیان نهد. در آموزه های اسلام از پایبندی ایرانیان به مکتب اسلام ناب و تلاششان در این زمینه ها سخن به میان آمده است امید است که این تلاش ها در سایه ی حکومت اسلامی مقتدر و پویا ادامه داشته باشد.

خبر از انقلاب ملت ایران

در حدیثی از امام باقر (علیه السلام) می خوانیم: «أَقْبَلَ أَبُو بَکرٍ وَ عُمَرُ وَ الزُّبَیْرُ وَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ بْنُ عَوْفٍ جَلَسُوا بِفِنَاءِ رَسُولِ اللَّهِ صلی الله و علیه وآله فَخَرَجَ إِلَیْهِمُ النَّبِیُّ ص فَجَلَسَ إِلَیْهِمْ فَانْقَطَعَ شِسْعُهُ فَرَمَی بِنَعْلِهِ إِلَی عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ ع ثُمَّ قَالَ إِنَّ عَنْ یَمِینِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَوْ عَنْ یَمِینِ الْعَرْشِ قَوْماً مِنَّا عَلَی مَنَابِرَ مِنْ نُورٍ وُجُوهُهُمْ مِنْ نُورٍ وَ ثِیَابُهُمْ مِنْ نُورٍ تَغْشَی وُجُوهُهُمْ أَبْصَارَ النَّاظِرِینَ دُونَهُمْ قَالَ أَبُو بَکرٍ مَنْ هُمْ یَا رَسُولَ اللَّهِ فَسَکتَ فَقَالَ الزُّبَیْرُ مَنْ هُمْ یَا رَسُولَ اللَّهِ فَسَکتَ فَقَالَ عَبْدُ الرَّحْمَنِ مَنْ هُمْ یَا رَسُولَ اللَّهِ فَسَکتَ فَقَالَ عَلِیٌّ ع مَنْ هُمْ یَا رَسُولَ اللَّهِ فَقَالَ هُمْ قَوْمٌ تَحَابُّوا بِرَوْحِ اللَّهِ عَلَی غَیْرِ أَنْسَابٍ وَ لَا أَمْوَالٍ أُولَئِک شِیعَتُک وَ أَنْتَ إِمَامُهُمْ یَا عَلِیُّ (علیه السلام)؛[1]

در یکی از روزها عمر و ابابکر و زبیر و ابن عوام و عبدالرحمن بن عوف در منزل رسول اکرم صلّی الله علیه و آله جمع شدند. رسول اکرم صلّی الله علیه و آله در جمع آنان نشست، در حالی که نعلین حضرت پاره شده بود. به علی علیه السلام داد تا اصلاحش نماید، در این حالت حضرت فرمود گروهی از ما در طرف راست عرش خدا بر منبرهایی از نور قرار دارند که صورتهایشان نورانی و لباسهایش نیز نورانی است و نور صورتشان چشم بینندگان را خیره می کند. ابوبکر و زبیر و عبدالرحمن سؤال کردند آنها چه کسانی هستند، پیامبر سکوت کرد، علی علیه السلام پرسید. پیامبر فرمودند: آنها کسانی هستند که به واسطه روح الله دوست هم می گردند و متحد می شوند بدون آن که اغراض مادی یا خویشاوندی داشته باشند و آنان شیعیان تو هستند یا علی و تو امام آنها می باشی» پس از پیروزی انقلاب اسلامی آیه الله صدوقی در ملاقاتی خدمت امام عرض کرده بودند. آقا این روح الله که در حدیث (تحابوا بروح الله) شما هستید؟ زیرا امروز تمام اقشار مردم به واسطه رهبری دوستی شما متحد شدند، امام با لبخندی گذشت.[2]

کشور ایران در طول تاریخ معاصر با انقلابها و نهضتهایی در راه مستقل شدن گام برداشته مثل جنبش مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت و. ..، اما با فراهم نبودن ساز و کارهای مناسب و عدم مدیریت صحیح، این نهضت ها دوباره به سر جای اولش و یا مشابه آن بر می گشت، اما انقلاب مردم ایران در بهمن 57 به راه خود ادامه داد و سختی ها و بحران های بزرگی مثل جنگ تحمیلی و تحریم ها و. .. را، یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت و بحمدالله حالا سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلابمان را جشن می گیریم. این مدیریت صحیح انقلاب و نظام، بی عنایت خدای بزرگ و معصومین (علیهم السلام) نمی تواند باشد.

داشتن برنامه برای پیشبرد انقلاب اسلامی

انسان در پیشبرد اهدافش به غیر از توجه به معنویات، امکانات مادی مشروع را هم باید بکار بگیرد. «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّهٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکمْ؛[انفال/60] هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [دشمنان ]، آماده سازید! و (همچنین) اسب های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید».

انقلاب ما از سال 57 پیوسته با توطئه ها و ترفندهای دشمنان روبرو بوده است، اگ

لینک کمکی