فایل رایگان پاورپوینت بيانات مقام معظم رهبري در ديدار مردم آذربايجان شرقي‌ 1394/11/28

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت بيانات مقام معظم رهبري در ديدار مردم آذربايجان شرقي‌ 1394/11/28 :

خیر مقدم به میهمانان

بسم الله الرّحمن الرّحیم الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاه و السّلام علی سیّدنا محمّدٍ و آله الطّاهرین؛ خوشامد عرض میکنم به همه ی برادران و خواهران عزیز، مخصوصاً به خانواده های معزّز شهیدان، علمای محترم، مسئولین محترم، آحاد مردم و جوانان عزیزی که این راه طولانی را پیمودید و امروز فضای حسینیّه ی ما را معطّر کردید به عطر ایمان و شور و انگیزه ای که مخصوص شما است؛ این سلام درواقع به همه ی مردم تبریز و به همه ی مردم آذربایجان است.

حقیقتاً روز بیست ونهم بهمن در هر سال برای ما -یعنی برای این حقیر- یک روز شیرین و مطلوب است و از نزدیک تجدید خاطره میکنیم با آنچه همواره از مردم عزیز آذربایجان و مردم تبریز دیده ایم و احساس کرده ایم و آگاهیم؛ یعنی همان شور و انگیزه و ایمان و نشاط و بیداری. حُسن بزرگ یک مجموعه از مردم این است که آگاه باشند، بیدار باشند، ثابت قدم باشند، در فعّالیّت خود دارای ابتکار باشند، راه را بشناسند، از خطرات راه واهمه نکنند و پیش بروند، که اینها همه در شما مردم عزیز آذربایجان و مردم تبریز هست و دیده شده و مکرّراً تجربه شده است؛ خدا را شکر میکنیم. حقیقتاً بنده وقتی میبینم این شور و احساس و این گفتارها و بیانهای حاکی از ایمانِ عمیق و پرشور را، خدا را سپاس میگزارم، خدا را شکر میکنم؛ اینها نشانه ی نصرت الهی است. خداوند متعال در قرآن به پیغمبرش میفرماید: «هُوَ الَّذی اَیَّدَکَ بِنَصرِه وَ بِالمُؤمِنین» [1] خداوند تو را با نصرت خود و به وسیله ی عزم و اراده و دستهای نیرومند مؤمنان و گامهای ثابت مؤمنان کمک کرد؛ نقش مؤمنین این است. نقش شما جوانها، شما مردم عزیز و پُرانگیزه یک چنین نقش عظیمی است که خدا در قرآن بیان میکند.

تجلیل ازمردم انقلابی آذربایجان و قیام 29 بهمن سال 56

روز بیست ونهم بهمن یک روز فراموش نشدنی است؛ البتّه مردم آذربایجان و مردم تبریز، روزهای فراموش نشدنی بسیاری دارند و مخصوص روز بیست ونهم بهمن نیست. در تاریخ معاصر ما، در تاریخ نزدیک به ما و در دوران مشروطه، قبل از مشروطه، بعد از مشروطه، روزهایی هست که هرکدام از آنها اگر تبیین بشود، توصیف بشود، مایه ی افتخار یک ملّت است؛ اینها مال شما است، مال آذربایجان است و مال تبریز است. البتّه ما کم کاری داریم؛ این حرکتهای عظیم مردمی باید در رشته های گوناگون هنری و تبیینی و تبلیغی باز بشود، گفته بشود، تکرار بشود؛ ما یک مقداری در این زمینه ها انصافاً کم کار هستیم. لکن بیست ونهم بهمن، آن قدر زنده هست که هرچه هم کم کاری داشته باشیم، جلوه ی آن کم نمیشود؛ اگر نگوییم روزبه روز بیشتر میشود. مردم تبریز یک حرکتی در روز بیست ونهم بهمن انجام داده اند که نقش آن در بیداری ملّت ایران و در حرکت عظیم ملّت ایران، یک نقش استثنائی بود.

خب، بحمدالله مردم آذربایجان متوقّف هم نشده اند؛ در طول سالهای متمادی -از سال تا امروز که از آن روز تا حالا سال، سال میگذرد؛ در تمام این مدّت- این مردم در صفوف مقدّم جهاد و مبارزه و ایستادگی و فعّالیّت حضور داشته اند؛ اینها ارزش است؛ این همان چیزی است که این ملّت احتیاج دارد، این همان چیزی است که آینده ی کشور وابسته ی به آن است.

قدردانی از ملت شریف ایران و حماسه 22 بهمن

در مورد بیست ودوّم بهمن هم، عین همین قضیّه صادق است؛ بیست ودوّم بهمن باید روزبه روز، سال به سال زنده تر، درخشان تر و برجسته تر شود؛ این نیاز کشور ما است.

و من لازم است که از اعماق دل تشکّر کنم از ملّت بزرگ ایران به خاطر حماسه ای که امسال در بیست ودوّم بهمن آفریدند. مراکزی که جمعیّتها را تخمین میزنند -تخمین های نزدیک به واقع- برای من گزارش آوردند که امسال جمعیّت، تقریباً در همه ی شهرهای کشور به میزان قابل توجّهی بیش از سال گذشته بود؛ در تبریز شما، یک درصدِ بالایی بیش از سال گذشته بود؛ در بعضی از شهرهای دیگر [هم] همین جور؛ اینها را مراکز مسئول و مرجعِ این کار برآورد میکنند و به ما گزارش میکنند. این خیلی مهم است، این خیلی باارزش است؛ این نشان دهنده ی این است که مردم در عزم راسخ خود، اندکی خلل ایجاد نکردند؛ آن هم در موقعیّتی که قدرتهای مسلّط جهانی، قدرتهای ظالم و مستکبر عالم که متوجّه ایران اسلامی هستند، همه ی تلاش خودشان را به کار میبرند که انقلاب را از یادِ مردم ببرند، یا بکلّی به فراموشی بسپرند یا آن را ضعیف کنند و کم رنگ کنند در ذهن مردم. این تلاشی است که امروز دارد با جدّیّت از سوی قدرتهای عالم دنبال میشود و در یک چنین شرایطی ملّت ایران درست عکس آنچه آنها میخواهند عمل میکند و پُرشورتر از هر سال، این مراسم را انجام میدهد.

خب، جشن انقلاب بر شما مردم مبارک باد و بحمدالله مبارک شد؛ جشن بیست ودوّم بهمن یک جشن عمومی بود در سرتاسر کشور.

من قبل از بیست ودوّم بهمن عرض کردم که ما دو عید در پیشِ رو داریم:[2]

یکی عید انقلاب است که بیست ودوّم بهمن بود، یکی عید انتخابات است؛ انتخابات هم عید بزرگی است برای کشو

ر. ما درباره ی انتخابات خیلی حرف زدیم؛ نه این انتخابات هفته ی آینده، در کلّ انتخاباتها در سراسر کشور، در طول زمان آنچه لازم است عرض کرده ایم، باز هم عرض خواهیم کرد و باز هم خواهیم گفت. بنده از گفتن حقیقت خسته و ملول نخواهم شد و میگویم برای مردم آنچه لازم است ان شاءالله.

انقلاب اسلامی دوران تحقیر ملّت ایران را خاتمه داد

انقلاب اسلامی دوران تحقیر ملّت ایران را خاتمه داد؛ قبلاً ملّت ایران به وسیله ی بیگانگان و قدرتها تحقیر میشد؛ تحقیر علمی میشد، تحقیر سیاسی میشد، تحقیر اجتماعی میشد. آنچه را قدرتهای مسلّط و عمدتاً آمریکا در این سالهای آخر مایل بودند، به سران رژیم پهلوی دیکته میکردند و آنها هم عیناً همان را عمل میکردند؛ قبل از آمریکا هم انگلیسی ها این نقش را در کشور ایفا میکردند؛ انقلاب اسلامی آمد این تحقیر غیر قابل تحمّل را برطرف کرد و به کشور و به ملّت عزّت داد، استقلال داد و انسانیّت او را مطرح کرد.

وقتی یک ملّت احساس هویّت کرد، آن وقت استعدادها در او شکوفا میشود و شد؛ استعدادها شکوفا شد، کشور پیشرفت کرد. امروز کشور در ردیف عزّتمندترین کشورهای دنیا است؛ ملّت ایران جزو آبرومندترین ملّتهای دنیا است در چشم دشمنان خود، چه برسد به دوستان؛ این برای دشمنان ما قابل تحمّل نیست. این برای آمریکا که یک روزی اینجا مثل حیاتِ خلوتش بود و برای رژیم صهیونیستی که اینجا یک روز آرامشگاهش بود و می آمدند اینجا استراحت میکردند، غیر قابل تحمّل است؛

برای دشمنان ملّت ایران اینکه یک ملّتی صریحاً بِایستد و بدون هیچ گونه ملاحظه ای نظرات قاطع خود را علیه استکبار بیان بکند و به دیگر ملّتها جرئت بدهد، قابل تحمّل نیست، لذا هرچه میتوانند دارند تلاش میکنند. این تلاش دشمن تا کِی ادامه خواهد داشت؟ تا وقتی که شما ملّت ایران به آن چنان قدرتی دست پیدا کنید که بتوانید آنها را مأیوس کنید؛ همه ی تلاش دشمن مصروف این میشود که مانع رسیدن شما به این مرحله بشود. همه ی دعواهایی که شما ملاحظه کردید بر سر مسئله ی هسته ای راه انداختند، حرفهایی که در باب حقوق بشر میزنند، تهدیدهایی که میکنند، تحریمهایی که کردند و باز هم تهدید میکنند که تحریم میکنیم، برای این است که این ملّت را در این راهی که پُرشتاب دارد حرکت میکند، از شتاب بیندازند و آن را متوقّف کنند؛ البتّه انگیزه ی ملّت ایران انگیزه ای است که با این چیزها کم نخواهد شد، کم رنگ نخواهد شد.

چند تذکر در باره انتخابات

خب، مسئله ی انتخابات در پیش است؛ من چیزهایی را که میبینم، چیزهایی را که احساس میکنم، باید با ملّت عزیزمان در میان بگذارم. بعضی از حرفها را باید به مسئولین محترم بگویم و میگویم، بعضی از حرفها را باید افکار عمومی ملّتمان مورد توجّه قرار بدهند و من وظیفه دارم آنها را به ملّتمان عرض بکنم:

دشمن درصدد آن است که افکار عمومی ما را از اهداف خود و نیّات پلید خود غافل نگه دارد؛

برنامه هایی را میچینند، قطعات جداگانه ای را در جاهای مختلف تدارک می بینند تا این قطعات را به هم وصل کنند، آن وقت آن نقشه و توطئه ی اصلی آنها تحقّق پیدا کند؛ ما باید نگذاریم. چه کسی باید نگذارد؟ ملّت. کشور مال شما است، کشور مال ملّت است، صاحب کشور، ملّت عزیز ما است؛ او باید نگذارد؛ منتها امثال این حقیر هم وظیفه داریم که ملّت عزیز را آگاه کنیم.

من میبینم که در زمینه ی انتخابات، دشمنان دارند تلاش میکنند؛ میخواهند انتخابات آن جوری که آنها میخواهند برگزار بشود. البتّه تهِ دلشان این بود که انتخابات برگزار نشود؛ چند سال قبل از این در یک دوره ای تلاش هم کردند که بلکه بتوانند کاری کنند که انتخابات برگزار نشود؛ خدای متعال نگذاشت؛ از آن مأیوسند و میدانند که سعی آنها برای متوقّف کردن انتخابات کشور به جایی نخواهد رسید، لذا میخواهند اِعمال نفوذ کنند در انتخابات و هرجور میتوانند انتخابات را خراب کنند؛ مردم باید آگاه باشند و نقطه ی مقابل آنچه آنها میخواهند، عمل کنند.

دشمنان نظام در پی تخریب شورای نگهبان هستند

یکی از کارهایی که آنها امروز بجد دنبال میکنند این است که شورای نگهبان را تخریب کنند؛ ببینید برادران و خواهران عزیز!

تخریب شورای نگهبان معنا دارد. آمریکایی ها از اوّل انقلاب با چند نقطه ی اساسی در کشور و در نظام جمهوری اسلامی بشدّت مخالف بودند که یکی اش شورای نگهبان بود؛ سعی کردند، تلاش کردند و از بعضی افراد داخلی غافل و بی توجّه هم سوءاستفاده کردند بلکه بتوانند بساط شورای نگهبان را جمع کنند -البتّه نتوانستند و نمیتوانند- حالا درصددند تصمیم های شورای نگهبان را زیر سؤال ببرند. معنای این کار چیست؟ جوانهای عزیز ما به این درست توجّه کنند؛ وقتی تصمیم های شورای نگهبان زیر سؤال رفت و ادّعا شد که اینها غیر قانونی است، معنایش چیست؟ معنایش این است که انتخاباتی که پیش رو است، غیر قانونی است؛ وقتی انتخابات غیر قانونی شد، برخلاف قانون شد، نتیجه اش چیست؟ نتیجه اش این است مجلسی که بر اساس این انتخابات تشکیل خواهد شد، غیر قانونی است؛ معنای غیر قانونی بودن مجلس این است که در طول چهار سال هر قانونی که در این مجلس بگذرد، اعتبار ندارد و بی اعتبار است؛ یعنی کشور را چهار سال در خلأ مجلس و خلأ قانون نگه داشتن؛ معنای تخریب شورای نگهبان این است و دشمن این را میخواهد.

البتّه آن کسانی که با دشمن در داخل هم صدایی میکنند، بیشترشان ملتفت نیستند چه کار میکنند. من متّهم نمیکنم کسی را به خیانت؛ ملتفت نیستند، توجّه ندارند امّا واقع قضیّه این است. تخریب شورای نگهبان، اینکه شورای نگهبان را ما زیر سؤال ببریم و بگوییم که تصمیم گیری هایشان برخلاف قانون بوده است، تخریب شورای نگهبان نیست، تخریب انتخابات است، تخریب مجلس است، تخریب چهار سال قانون گذاری در مجلس است؛ دنبال این هستن

لینک کمکی