فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد علي قاضي طباطبايي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد علي قاضي طباطبايي :

محتویات

1 ولادت 2 اساتید 3 مبارزات 4 شهادت 5 آثار 6 وابسته‌ها

ولادت

او فرزند حاج میرزا باقر، او در 6 جمادی الاول 1331­ق (24 فروردین 1292ش) در تبریز متولد شد. تحصیلات مقدماتی علوم دینی را از مادر و عموی خود - میرزااسدالله - در مدرسه طالبیه تبریز فرا گرفت. در 1316 ش. هنگام قیام مردم تبریز، به اتفاق پدرش و به دلیل مبارزه، به تهران تبعید شد و پس از چند ماه توقف اجباری در تهران و ری، به تبریز بازگشت. در سال 1318ش برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه قم رفت. 

اساتید

اساتید ایشان در حوزه علمیه قم، حضرات آیات گلپایگانی، حجت، صدر، بروجردی و امام خمینی درس آموخت. در 1328ش. راهی حوزه علمیه نجف اشرف شد و در درس آیات عظام، حكیم، عبدالحسین رشتی، میرزا باقر زنجانی، بجنوردی و علامه محمدحسین كاشف‌الغطاء شركت كرد و در 1331 ش. مجدداً به تبریز مراجعت نمود. آیت‌الله قاضی در دوران مرجعیت و زعامت امام خمینی نماینده تام‌الاختیار او بود.

مبارزات

با شروع نهضت اسلامی در 1341‌ش مبارزات او علیه رژیم پهلوی اوج گرفت. ابتدا در زندان قزل قلعه زندانی شد و سپس به شهرهای بافت، کرمان و زنجان تبعید گردید. همچنین مدت سه ماه به سبب فشارها و ضربات روحی و جسمی، در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شد. بعد از خارج شدن از بیمارستان به عراق تبعید شد و یك سال در آنجا ماند. پس از یك سال به ایران بازگشت و به هدایت مردم و تبلیغ

لینک کمکی