فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد غروي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد غروي :

محتویات

1 دوران تحصیل 2 استادان 3 منابع مقاله 4 وابسته‌ها

دوران تحصیل

غروى تحصیلات حوزوى خود را در تهران در مدرسه حاج ملا محمدجعفر كه به مدرسه آقاى مجتهدى معروف است، در سال 1341ش آغاز كرد. او پس از طى دروس مقدمات، دروس سطح را آغاز كرد و تا اواخر «رسائل» و «مكاسب» را در تهران خواند و سپس در سال 1348 به قم عزیمت نمود. در قم نیز دروس سطح عالى را پشت سر گذاشت و به درس خارج استادان برجسته حوزه علمیه قم راه یافت. او سال‌ها در درس خارج استادان بزرگ به‌طور فعّال شركت مى‌جست و هم‌اكنون خود از اساتید و محققان برجسته حوزه بشمار مى‌رود.

استادان

غروى در دوران تحصیل خود به محضر عالمان و فرهیختگان بسیارى راه یافت. او در تهران دروس مقدماتى از قبیل صرف و نحو و منطق و معانى بیان و بدیع را از اساتیدى چون حضرات حجج اسلام و آیات: شیخ محمدرضا ناصرى، شیخ محسن حبیبى، موسوى تهرانى، طبرستانى، سید حسن مصطفوى و سید حسین مصطفوى آموخت و «معالم» و «شرح لمعه» را خدمت حضرات آیات: میرزا على سعیدیان، شیخ ابوالقاسم تنكابنى و سید هاشم حسینى تهرانى فراگرفت.

او دروس «رسائل» و «مكاسب» را عمدتاً خدمت حضرات آیات: حاج شیخ حسین كنى، آقا مرتضى تهرانى و تقى قمى فراگرفت. با ورود به حوزه علمیه قم در سال 1348 باقى‌مانده «رسائل» را نزد مرحوم آیت‌الله حرم‌پناهى و خیارات مكاسب را نزد آیت‌الله فاضل لنكرانى(ره) آموخت و پس از آن در درس «كفایه» حضرات آیات فاضل لنكرانى(ره)، سلطانى و سبحانى شركت كرد.

با اتمام دوره سطح به درس خارج فقه و اصول حضرات آیات عظام سید محمدرضا گلپایگانى(ره)، شیخ مرتضى تهرانى، شیخ كاظم تبریزى، شیخ محمد شاه‌آبادى، سید محمد روحانى، شیخ حسین وحید خراسانى و حاج شیخ جواد تبریزى رفت و سال‌ها (حدود سى سال) از محضر آنان بهره‌مند گردید.

او در بخش علوم عقلى، «شرح منظومه» را نزد حضرات آیات: انصارى شیرازى و محمدى گیلانى، «شرح اشارات» را نزد آیت‌الله حسن‌زاده آملى و «نهایه الحكمه» و «فلسفتنا» و نقد فلسفه غرب را نزد آیت‌الله مصباح و «شرح تجرید» را نزد آیت‌الله حاج سید حسین قاضى طباطبایى و «اسفار» را نزد حضرات آیات: جوادى آملى و شاه‌آبادى آموخت.

ضمناً دو دوره عرفان (تمهید و شرح الفصوص) و تفسیر را از آیت‌الله جوادى آملى آموخت و چند سالى نیز از تفسیر موضوعى و درس اخلاق آیت‌الله مصباح استفاده نمود.

ایشان در خلال چند سالى كه در تهران بود (1341 تا 1348) ضمن استفاده از اساتید مختلف مقدمات و سطوح، به تدریس صرف و نحو و منطق در سطوح مختلف مشغول بود و پس از هجرت به قم در ك

لینک کمکی