فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد محقق احمدآبادى يزدى

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد محقق احمدآبادى يزدى :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 اساتید 4 شاگردان 5 وفات 6 آثار 7 منابع مقاله 8 وابسته‌ها

ولادت

او در سال 1325ق در یك بیت رفیع علمى و ولائى در احمد آباد یزد، پا به عرصه حیات نهاد.

والد عالیقدرش مرحوم آقاى حاج سید جعفر موسوى، یكى از ارادتمندان و شیفتگان مقام شامخ اهل‌بیت عصمت و طهارت بود و بارها به عتبات عالیات تشرف پیدا كرده بود. در آخرین سفرى كه با پاى پیاده عازم دیار دوست بود، روح خدا جویش به ملكوت اعلى پیوست و كودك هنوز از مادر متولد نگردیده بود.

سید محمد تحت حمایت و عنایت مادر پارسا و عفیفه‌اش تربیت و پرورش مى‌یافت كه داغ مادر را نیز به زودى بر دل گرفت و با كوله‌بارى از غم و اندوه به تحصیلات مقدماتى پرداخت.

تحصیلات

مدت كوتاهى در اردكان تحصیل نمود و سپس عازم یزد گردید و نزد اساتید نامدار آن سامان به تحصیل مقدمات علوم و سطوح و مقدارى از قوانین پرداخت، و با صلاحدید یكى از اساتیدش عازم حوزه علمیه قم گردید.

ایشان در سال 1341ق، یعنى در حدود 16 سالگى به دروس اساتید بزرگ حوزه علمیه قم راه یافته و تلمّذ نموده است، و استعداد درخشان خود را در این محاضر منور نشان داده است. وى بیشترین بهره را از محضر مؤسس حوزه علمیه قم، عبدالکریم حائری یزدی برده‌اند، و در اثر احساس لیاقت و استعداد شاگرد، مورد عنایت و توجه خاص استاد عالیقدرش قرار گرفته است، و همین عنایت خاص استاد موجب گردیده است كه به افتخار دامادى و مصاهرت وى نیز نائل آید، و این امر بس بود كه عنوان جدیدى بر عنوان پیشین وى (محقق) افزوده شده، و آن كلمه (داماد) است، كه به صورت (محقق داماد) در آمده است.

پس از ارتحال استاد بزرگوار و مؤسس حوزه علمیه قم، تدریس در حوزه علمیه قم را شروع و در مدت اندكى، محضر درس وى به صورت مجمع فضلا و دانشمندان و محل ملاقات اندیشمندان در آمد. وى از این فرصت عالى‌ترین بهره‌ها را برده، و در تمام ایام به تدریس و تربیت پرداختند. آن روزهائى هم كه حوزه تعطیل

لینک کمکی