فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوى کلانتر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوى کلانتر :

محتویات

1 ولادت و نسب 2 جایگاه علمی 3 تحصیل و اساتید 4 فعالیت‌های اصلاحی 5 تدریس 6 وفات 7 آثار 8 پانویس 9 منابع مقاله 10 وابسته‌ها

ولادت و نسب

سید محمد موسوى کلانتر در حدود سال 1335ق، در سامرا در بیت علم و فضیلت زاده شد. پدرش سید سلطان کلانتر، یکى از معاریف سادات (آل گوشه) شوشتر و از فضلاى نجف بود.

جایگاه علمی

وی یکى از مشاهیر علماى نجف اشرف و از پیش‌گامان نظم و اصلاح حوزه بشمار می‌رفت.

تحصیل و اساتید

سید محمد پس از یادگیرى خواندن و نوشتن، به تحصیل علوم دینى روى آورد و ادبیات را در زادگاهش فراگرفت. سپس در 16سالگى (1351ق) به نجف رفت و سطوح فقه و اصول و فلسفه را نزد حضرات آیات: شیخ عبداللطیف سمامى تنکابنى میرزا حسن بجنوردى، شیخ صدرا بادکوبه‌اى، شیخ حسین حلى، سید یحیى مدرسى یزدى و میرزاآقا اصطهباناتى آموخت و پس از آن به درس آیات عظام: سید ابوالحسن اصفهانى، شیخ کاظم شیرازى، سید حسن بجنوردى و اولین دوره درس اصول آیت‌الله خویى حاضر شد و مبانى علمى‌اش را استوار ساخت و این تا سال 1382ق، به طول انجامید.

وى از مرحوم آیت‌الله سید ابوالحسن اصفهانى اجازه اجتهاد و از آیات عظام: میرزاى نائینى، آقا ضیاء عراقى و محقق اصفهانى اجازه روایت داشت.

فعالیت‌های اصلاحی

وى پس از آن تمام همت خویش را مصروف بنیاد ساختمان عظیم و پرشکوه «جامعه النجف الدینیه) (مسجد، مدرسه و کتابخانه) در زمینى با مساحت 5000 متر مربع (و 13000 متر زیربنا) - ‌در چهار طبقه - ‌از مال خالص مرحوم آقاى حاج محمدتقى اتفاق (1325ـ1420ق) ـ رحمهالله‌علیه ـ نمود و به دنبال آن بود که حرکت اصلاحى در حوزه نجف نضج گرفت و آهنگ تألیف و تدریس و نظم و تجدید و بنیان مدارس جدید در آن حوزه مقدسه سیر شتابان به خود گرفت. او از جامعه النجف، ماه

لینک کمکی