فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوي جزايري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوي جزايري :

موسوی جزایری، محمد

نام موسوی جزایری، محمد

نام‌های دیگر

نام پدر

متولد

محل تولد

رحلت

1411 ق

اساتید

برخی آثار

کد مؤلف

AUTHORCODE05349AUTHORCODE

سید محمد موسوى جزایرى، فرزند سید على اكبر و نواده محدث متبحر شهیر، سید نعمت‌الله جزایرى(ره)، در شهر شوشتر، در اول ربیع‌الاول سال 1334ق، متولد گردید. پس از گذراندن دوره دروس ابتدایى، تحصیلات علوم دینى خود را نزد دانشمندان و استادان بزرگ شوشتر فراگرفت.

از جمله اساتید ایشان، علامه سید مهدى آل طیب(متوفى 1361ق) و شیخ محمد كاظم شیخ شوشترى(متوفى 1371ق) و شیخ محمدتقى شیخ شوشترى بوده‌اند.

ایشان، پس از اتمام دوره سطح در شوشتر، در سال 1358ق، براى تكمیل معارف به نجف اشرف هجرت نمود و به جوار قبر مطهر جدش امیرالمؤمنین(ع) پناه برد و در راه این هجرت رنج‌هاى فراوان و مصیبت‌هاى سنگینى را تحمل نمود.

در آن‌جا در درس استاد اعظم، یگانه دوران، مرحوم شیخ ضیاءالدین عراقى (معروف به آقا ضیاء)، حاضر گردید و پس از وفات وى، در درس مرجع بزرگ دینى، آیت‌الله خویى(ره) شركت نمود تا آنكه به چنان مرتبه والایى از علم و اجتهاد و استنباط نائل گردید كه جز كسانى كه منت و توفیق الهى یار ایشان باشد، به آن نخواهند رسید.

آن عالم ربانى، پس از حدود سه سال اقامت در نجف، به وطن خود شوشتر بازگشت و به تدریس و تحقیق مشغول گردید و تمامى عمر شریف خود را به ارشاد مردم و امر به معروف و نهى از منكر سپرى نمود.

او با جدیت تمام وارد میدان علم و حكمت گردید، سپس به درجات بالا و مرتبه نهایى علم و فقه و تحقیق نائل آمد و فقیهى جامع، محققى پى‌گیر، اندیشمندى واقع‌بین و داراى رأیى استوار گردید. چه بسیار مسائل پیچیده‌اى كه آنها را با بیانش گشود و مطالب گره‌خورده‌اى كه با سرانگشتان فكرش باز نمود. مجلس پربركتش منبعى براى افاضات و افادات و مدرسه‌اى براى ارباب فضل و كمالات بود. از محضر او، هم انسان‌هاى والا بهره مى‌بردند و هم مردم عامى از شهد مواعظش كام‌یاب مى‌گردیدند.

از امتیازات خاص آن عالم ربانى این بود كه عشق و ولع عجیبى به تدریس و تحقیق و مذاكره ع

لینک کمکی