فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوي کاظمي قزويني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد موسوي کاظمي قزويني :

موسوی کاظمی قزوینی، محمد

نام موسوی کاظمی قزوینی، محمد

نام‌های دیگر

آی‍ت‌ال‍ل‍ه‌ ک‍اظم‍ی‌ ق‍زوی‍ن‍ی‌

ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د

ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د ب‍ن‌ م‍ه‍دی‌

ک‍اظم‍ی‌ ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د ب‍ن‌ م‍ه‍دی‌

ک‍اظم‍ی‌ ق‍زوی‍ن‍ی‌، ام‍ی‍رم‍ح‍م‍د

ک‍اظم‍ی‌ ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د

م‍وس‍وی‌ ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د ب‍ن‌ م‍ه‍دی‌

م‍وس‍وی‌ ال‍ک‍اظم‍ی‌ ال‍ق‍زوی‍ن‍ی‌، م‍ح‍م‍د ب‍ن‌ م‍ه‍دی‌

نام پدر

متولد

1916 م

محل تولد

رحلت

1373 ش یا 1414 ق یا 1994 م

اساتید

برخی آثار

مناظرات عقایدیه بین الشیعه و اهل السنه

الآلوسی و التشیع

کد مؤلف

AUTHORCODE01878AUTHORCODE

سید امیر محمد كاظمى قزوینى در سال 1335ق در كویت در بیت علم و تقوا دیده به جهان گشود. پدر وى، مرحوم آیت‌الله آقا سید محمد مهدى نیز از علماى كویت بوده كه اولین استاد وى به شمار مى‌رفته است.

ایشان دوران كودكى را با فراگیرى قرآن مجید در كویت پشت سر نهاد. هشت ساله بود (1343ق) كه همراه پدر به بصره كوچید و به تحصیل علوم ادبى و متون فقهى دست یازید. در هجده سالگى، در سال 1353ق، به شوق فراگیرى دانش اهل‌بیت(ع) به شهر نجف روى آورد و پس از تكمیل سطح، به فراگیرى خارج فقه و اصول پرداخت و در محضر بزرگان و اساتید حوزه نجف، همچون حضرات آیات: سید ابوالحسن اصفهانى، سید حسین حمّامى و شیخ محمدرضا آل یاسین، زانوى ادب به زمین زد و بهره‌ها برگرفت.

پس از گذشتِ زمانى چند، آنگاه كه سى ساله شده بود، به دریافت اجازات متعدد اجتهاد از بزرگان حوزه نجف مانند: حضرات آیات عظام: شیخ محمدحسین اصفهانى، سید محسن حكیم، سید ابوالقاسم خویى، سید عبدالهادى شیرازى، شیخ محمدحسن مظفر، شیخ محمدحسین كاشف الغطا ء، شیخ مرتضى آل یاسین، سید محمد جواد طباطبایى تبریزى و سید محمود شاهرودى نائل آمد.

پس از وفات پدرش به بصره آمد و به تبلیغ مذهب اهل‌بیت(ع) از طریق تدریس، منبر، تألیف، امامت جماعت و مناظره با منحرفان پرداخت و در این راه سر از پاى نشناخت و از هیچ كس نهراسید و این همه، انگیزه بدخواهى مخالفان و دشمنان و فشارهاى بسیار رژیم بعث گردید تا بدان‌جا كه قصد كشتن او و آتش زدن خانه‌اش را در سر پرورانیدند و او به ناچار در ذیقعده 1391ق، بصره را به سوى كویت ترك نمود و در آنجا به راهنمایى مردم و بزرگداشت كلمه حق و از میان بردن باطل كوشید.

تألیفات ارزنده وى بیشتر در زمینه‌هاى دانش فقه، اصول، كلام و تاریخ بوده و همه نشانگر دانش سرشار وى و كوشش ارزنده‌اش در حمایت از دین، دفاع از مذهب، پاسخ‌گویى

لینک کمکی