فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد نقيب العطاس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمد نقيب العطاس :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 مسئولیت‌ها و فعالیت‌ها 4 آثار 5 پانویس 6 منابع مقاله 7 وابسته‌ها

ولادت

سید محمد نقیب عطاس، در 5 سپتامبر سال 1931م، در شهر بوگور اندونزی، به دنیا آمد[1]. وی از سادات اندونزی است و نسبش به امام جعفر صادق  علیه‌السلام می‌رسد.

تحصیلات

در سن پنج سالگی، والدینش او را به جوهور (ایالتی واقع در کشور مالزی) فرستادند که تحصیلات ابتدایی را طی سال‌های 1936-‌1941م، زیر نظر برخی از خویشان خود، به پایان رساند و سپس به جاوه (یکی از جزایر کشور اندونزی) رفت و زبان عربی را در مدرسه عروهالوثقی، در محلی به نام «سوکابومی»، در طی سال‌های 1941-‌1945م، آموخت و بعد به جوهور بازگشت و زبان انگلیسی را در کالج آن دیار، طی سال‌های 1946-‌1951م، فراگرفت و در همین سال‌ها، با نسخه‌های خطی اسلامی، آشنا شد و این در زمانی بود که تحصیلات متوسطه را به پایان رسانیده بود.

وی از سال 1952 تا 1955م، به تحصیل فنون جنگی و علوم نظامی در آکادمی نظامی سلطنتی انگلستان پرداخت[2].

او در کتابخانه آکادمی نظامی، با آثار دانشمندان و عارفان ایرانی، خصوصا نورالدین عبدالرحمن جامی، آشنا شد و خواندن ترجمه انگلیسی «لوایح» جامی، تأثیری عمیق در روح او گذاشت؛ چنان‌که تصمیم گرفت که هدف نظامی را رها کند و در دانشگاه مالایا در سنگاپور، طی سال‌های 1957-‌1959، به تحصیل ادامه دهد.

نشر دو اثر درباره اندیشه‌های عرفانی در متفکران مالایی، موجب شد که از طرف مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل، برای ادامه تحصیل، به مدت سه سال، به کانادا دعوت شود[3].

وی در سا

لینک کمکی