فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدحسن مرعشي شوشتري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدحسن مرعشي شوشتري :

مرعشی شوشتری، محمدحسن

نام مرعشی شوشتری، محمدحسن

نام‌های دیگر

آی‍ت‌‌ال‍ل‍ه‌ م‍رع‍ش‍ی‌ ش‍وش‍ت‍ری

ش‍وش‍ت‍ری‌، م‍ح‍م‍دح‍س‍ن‌

م‍رع‍ش‍ی‌، م‍ح‍م‍دح‍س‍ن

م‍رع‍ش‍ی‌ ت‍س‍ت‍ری‌، م‍ح‍م‍دح‍س‍ن‌

نام پدر

متولد

1316 ش

محل تولد

رحلت

1387 ش یا 1429 ق

اساتید

برخی آثار

دیدگاه‌های نو در حقوق کیفری اسلام

کد مؤلف

AUTHORCODE06730AUTHORCODE

سید محمدحسن مرعشى شوشترى، فقیه فرزانه، استاد حكمت و فلسفه، فرزند حجت‌الاسلام سید سلطان محمد و نوه میرزا عبدالوهاب، فرزند میرزا سلطان محمد، در سال 1356ق1316/ش در شوشتر استان خوزستان پا به عرصه گیتى نهاد.

مقدمات اولیه را نزد پدر خود و ملا شكرعلى معنوى فراگرفت و سطوح را نزد عالمانى چون محمدتقى حكیم، سید محمدموسى جزائرى و سید محمدحسن آل‌طیب به پایان رساند و خارج فقه و اصول را از محضر استادش موسوى جزائرى و شیخ محمدتقى شوشترى فراگرفت. البته سفرهاى كوتاهى به نجف اشرف داشت و همان‌جا در درس آیت‌الله سید ابوالقاسم خوئى شركت مى‌نمود.

نبوغ و استعداد فوق‌العاده، همت و تلاش كم‌نظیر و درك علمان بزرگ از او فقیهى كم‌نظیر ارایه داد. تواضع، مناعت طبع، بى‌توجهى به مناصب دنیوى، روشن‌بینى اجتماعى، اجتهاد عمیق، آفرینش ده‌ها اثر علمى و پژوهشى و تربیت ده‌ها اندیشمند از جمله ویژگى‌هایى است كه موجب شده تا از وى به عنوان الگوى علمى و اخلاقى یاد كنند. او با دانش گسترده و عمیق در زمینه فقه، حقوق و اصول فقه براى دانشجویان و تحصیلات تكمیلى نظریات و دیدگاه‌هاى خود را در مدرسه عالى شهید مطهرى و دانشگاه‌هاى تهران ارایه مى‌كرد.

دیدگاه‌هاى او در زمینه فقه جزایى، از مهمترین منابع فقهى براى فقیهان و حقوقدانان به شمار مى‌آید. آیت‌الله سید محمدحسن مرعشى شوشترى، همگام با امام خمینى(ره) در انقلاب شكوهمند اسلامى ایران مشاركت نمود و با عمل به تكلیف اجتماعى خویش، با حكم امام خمینى(ره) به عضویت شوراى عالى قضایى منصوب شد.

خدمات ایشان در خطه شوشتر بسیار است كه مى‌توان به تجدید بناى حوزه علمیه جزائریه و اداره و تدریس در این حوزه، تأسیس حوزه عل

لینک کمکی