فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدحسين حسيني جلالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدحسين حسيني جلالي :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 وفات 4 آثار 5 منابع مقاله 6 وابسته‌ها

ولادت

او در روز جمعه 1321ش برابر با صفر 1362ق در کربلا متولد گردید.

تحصیلات

او از نوجوانی به تحصیل حوزوی پرداخت، آغاز مقدمات را پیش شیخ عبدالکریم شیرازی که نابینا بوده در مدرسه بقعه کربلا شروع می‌کند. کتاب کبری فی المنطق را نزد برادر شهیدش آقای سید محمدتقی جلالی می‌خواند. بقیه کتب مقدماتی را نزد شیخ جعفر رشتی می‌خواند.

سطوح حوزوی را با درس لمعه نزد والد گرامیش آیت‌الله سید محسن حسینی جلالی و سید عبدالله خوئی و شیخ محمد شاهرودی می‌خواند و معالم را نزد شیخ علی ایسان و شیخ یوسف خراسانی تلمذ می‌کند.

در سن 17 سالگی سال 1379ق برابر با 1339ش به امر پدر به نجف اشرف برای ادامه تحصیلات می‌رود. در مدرسه صدر در نجف اشرف ساکن می‌گردد.

مکاسب را نزد شیخ صدرای بادکوبی و هم چنین آیت‌الله سید علی سیستانی فرا می گیرند. مقداری از فلسفه را نزد شیخ مسلم ملکوتی سراوی می‌خوانند.

سپس در درس خارج آیات عظام، سید محسن طباطبائی حکیم در درس فقه ایشان، و درس میرزا حسن بجنوردی، در فقه و اصول شرکت می‌کند، این درس آنقدر ادامه می‌یابد که استاد به ایشان اجازه اجتهاد می‌دهد و این اجازه اجتهاد در روز آخر ماه ذی‌الحجه سال 1386ق برابر با 1345ش صادر شده است، در حالی که جلالی تنها 24 سال سن داشت.

همچنین در دوره‌ای از فقه و اصول را در محضر آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی می‌گذراند، تا آن موقعی که از طرف ایشان به قطر می‌رود. کل مدتی که در نجف اشرف ساکن می‌شود 11 سال تمام است.

در سال 1347ش سفری به لندن در انگلستان داشتند، که در این سفر زبان انگلیسی را یاد گرفتند. سال 1348ش مسافرتی به دمشق داشتند، و از اعلام دمشق استفاده می‌کنند و نیز از مخطوطات ظاهریه دمشق دیدن و استفاده می‌کنند.

در سال 1393ق که برابر با 1353ش به نمایندگی از آیت‌الله خویی به کشور قطر می‌رود. ایشان سه سال در قطر بودند که در این سه سال اولین کار ایشان بنای یک کتابخانه عمومی است.

سپس به قم می‌آیند، و از آنجا به همراه مادر گرامی و برادران از طریق مصر به حج مشرف می‌شوند. در این سفر مرقد مطهر سیده زینب (س) را هم در مصر زیارت می‌کنند. هم چنین از کتابخانه های قاهره بازدید کرده و با اعلام آنجا گفتگو می‌کنند.پس از بازگشت دو سال هم در قم می‌مانند. در این دو سال سکونت در قم به درس آیت‌الله شیخ مرتضی حائری یزدی فرزند مؤسس حائری شرکت می‌کنند و از این استاد نیز اجازه جتهاد دریافت می‌کنند.

در رمضان 1356ش که برابر با 1398ق است، به جهت تبلیغ مسافرتی به لندن دارند، به دلیل این که در آن سالها از

لینک کمکی