فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدرضا حسيني جلالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدرضا حسيني جلالي :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 اساتید 4 آثار 5 منابع مقاله 6 وابسته‌ها

ولادت

در خانواده‌اى علمى، در سال 1324ش، در كربلا متولد شد. پدرش سید محسن حسینى جلالى (1330 - 1396ق) از علما و اساتید و ائمه جماعت شهر كربلا و مادرش علویه دختر سید محمدهادى خراسانى بجستانى از مجتهدین كربلا بودند.

تحصیلات

وى دوره ابتدایى و راهنمایى را در كربلا گذراند و در سن 13 سالگى وارد حوزه علمیه كربلا شد و در آن حوزه، مقدمات را تا آخر «لمعه» گذراند. در سال 1344ش، به نجف مهاجرت كرد و نزد اساتید بزرگ آن حوزه كسب فیض نمود. در سال 1349ش، وارد درس خارج شد.

وى در مدت حضور در كربلا و نجف درس‌هاى سابق را تدریس كرد. در كربلا، مقدمات و سیوطى و مغنى و شرایع را تدریس كرد و در نجف، رسائل و مكاسب و معالم و لمعه و... را.

در سال 1359ش، به ایران هجرت كرد و مشغول به تدریس كتاب‌هاى متعددى، همچون «مطول»، «لمعه»، «مكاسب»، «رسائل» و «كفایه» شد.

اساتید

مرحوم والدشان (در شرایع و شرح لمعه)؛ شیخ جعفر رشتى حائرى (در ادبیات تا آخر مطول)؛ شیخ مهدى كابلى (در قوانین)؛ شیخ عبدالرحیم قمى (در الالعروه الوثقی)؛ شهید سید اسدالله مدنى؛ سید مرتضى خلخالى؛ شیخ مسلم ملكوتى؛ شیخ كاظم تبریزى؛ آیت‌الله خویى؛ سید محمد روحانى قمى؛ امام خمینى(ره)؛

و...

همچنین به بحث خارج اصول و فقه در مركز ادیان و مذاهب مشغول گردید. یك دوره رجال و حدیث را نیز تدریس كرد. وى در عرض كارهاى حوزوى به تحقیقات علمى خصوصى نیز پرداخت و در رابطه با میراث فرهنگى شیعه، كوشش و فعالیت كرد و چندین اثر را منتشر نمود.

وى موفق به اخذ اجازه روایت، از طرف چند تن از علما و آیات عظام، همچون آقابزرگ طهرانى، سید شهاب‌الدین مرعشى نجفى و... گردید.

آثار

تصحیح كتاب «رساله أبی‌غالب الزراری» (این اثر در دوره نهم كتاب سال جمهور

لینک کمکی