فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدرضا شيرازي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدرضا شيرازي :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 وفات 4 آثار 5 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1379ق، در شهر كربلا متولد شد. او، فرزند ارشد آیت‌الله سید محمد حسینى شیرازى(1422ق)، معروف به مجدد ثانى و صاحب موسوعه صد و ده جلدی «الفقه» و اولین نوه آیت‌الله سید میرزا مهدى شیرازى(وفات 1380) است.

تحصیلات

تحصیل علوم دینى را از همان دوران كودكى با وارد شدن به مدرسه حفاظ كربلا آغاز كرد. در سن 10 سالگى به دست پدر ملبس به لباس روحانیت شد. با وارد شدن به حوزه علمیه كربلا، مقدمات علوم دینى و سطوح اولیه حوزه را نزد اساتید معروف آن حوزه فراگرفت تا اینكه بر اثر فشارهاى حكومت بعث عراق بر پدرش، مجبور به ترك عراق شده و به همراه پدر، ابتدا، به سوریه و از آن‌جا به كشور كویت هجرت نمودند.

با وارد شدن به كشور كویت، تحصیلات حوزوى خود را از سر گرفت و نزد اساتیدى چون پدر و عمویش آیت‌الله سید صادق شیرازى ادامه تحصیل داد. در كشور كویت، سطوح حوزه (رسائل و مكاسب) را طى مى‌نمود تا اینكه در سال 1399ق، در سن بیست سالگى، به همراه پدر وارد ایران شد. پس از إقامت در شهر قم، به حوزه علمیه آن شهر ملحق شد و بحوث عالیه حوزوى خود را در آن حوزه طى نموده، وارد بحث خارج شد و از اساتید بزرگى همچون پدرش و عمویش و دیگر آیات عظام استفاده كرد.

او، در كویت به‌صورت مستمر براى عموم شیعه سخنرانى دینى و علمى داشت. در شهر قم نیز به تدریس سطوح عالیه علوم دینى مى‌پرداخت. در سال 1407ق، او با نوشتن كتاب «الترتب»، اجازه اجتهاد از برخى بزرگان كسب نمود. از آن پس، به تدریس مباحث مخ

لینک کمکی