فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدطاهر حسيني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدطاهر حسيني :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 وفات 4 آثار 5 پانویس 6 منابع مقاله 7 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1309ش، در دهكده «لون سادات» در دامنه كوه‌هاى سر به فلك كشیده «شاهو» به دنیا آمد. او در كودكى، پدر و مادرش را از دست داد.

تحصیلات

در سال 1326ش، دروس مقدماتى را در نزد پسرعمویش، «سید على حسینى» در «خانقاه سیبویه» آغاز كرد و از عنایات و توجهات بى‌دریغ مشایخ خاندان حسامى برخوردار شد.

او فراگیرى دانش‌هاى اسلامى را بر طبق سنت آن روزگار در مدارس دینى كردستان آغاز كرد و مدتى در «كوله ساره» در نزد «ملا حسن خلیقى» شاگردى كرد و سپس به «دولت‌آباد روانسر» رفت و از محضر «ملا عبدالمجید موحد» بهره گرفت. پس از آن در پاوه از محضر «ملا محمد زاهد ضیایى» كسب فیض كرد. او همچنین سفرى به سنندج و سلیمانیه كرد، ولى در آنجا زیاد درنگ نكرد. پس از آن به «مدرسه بیاره شریف» رفت و از محضر «ملا عبدالكریم مدرس» استفاده كرد، سپس به محضر «ملا عبدالقادر صوفى» در «بانى خیلان» وارد شد و در خدمت او تحصیلات علوم دینى را به پایان رساند. پس از آن مدتى در آبادى «كانى ماران گرمسیر» به كشاورزى پرداخت، ولى نتوانست به آن ادامه دهد و سرانجام به زادگاه خویش برگشت و در آموزش و پرورش (فرهنگ) به‌عنوان آموزگار استخدام شد و پس از چندى در رشته زبان انگلیسى موفق به اخذ لیسانس از دانشگاه تهران شد و آنگا

لینک کمکی