فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدعلي ايازي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدعلي ايازي :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 آثار 4 منابع مقاله 5 وابسته‌ها

ولادت

او در سال 1333ش در شهر مقدس مشهد متولد گردید.،

تحصیلات

تحصیلات حوزوى خود را از سال 1347ش از حوزه علمیه مشهد آغاز كرد. پس از گذراندن دوره ادبیات و مقدارى از سطح به حوزه علمیه قم وارد شد و از استادان سطح حضرات آقایان: محقق داماد، فاضل، ستوده، صلواتى و سلطانى و از درس خارج اصول آیات عظام: وحید خراسانى، آقا موسى زنجانى و فاضل لنكرانى یك دوره را تمام كرد. همچنین از درس فقه آیات عظام: منتظرى و شیخ جواد تبریزى (به مدّت 15 سال) و نیز اندكى از درس حاج شیخ مرتضى حائرى و اراكى استفاده برد. درس فلسفه را گرچه در آغاز با درس آیت‌الله حسن‌زاده آملى شروع كرد، اما مدت 10 سال در خدمت آیت‌الله جوادى آملى اسفار و تمهید القواعد و شرح فصوص الحكم را تلمذ كرد و نیز از محضر سید‌‎جلال‌الدین آشتیانى در فلسفه و عرفان بهره برد.

در كنار تحصیلات و از همان سال‌هاى نخست ورود به حوزه، به درس تحقیق و پژوهشهاى تحقیقى در زمینه قرآن توجه بسیار داشت و مدت 3 سال در درس تفسیر آیت‌الله خزعلى و درس فلسفه جامعه و تاریخ از دیدگاه قرآن شهید مطهرى و در كارهاى تحقیقاتى با این شهید در سال 55 تا 57 شركت داشت. او در كنار تحصیل و تحقیق، از كارهاى فرهنگى و تألیف نیز غافل نبود و به ویژه پس از دوره‌هاى متمادى تحصیل فقه و اصول و فلسفه، بیشتر وقت خود را به تحقیقات قرآنى اختصاص داده و در این زمینه افزون بر مقالات گوناگون در مجلات و همایش‌ها، كتاب‌هاى بسیارى را تألیف كرده است.

آثار

المفسرون حیاتهم و منهجهم؛ تفسیر القرآن المجید المستخرج من تراث الشیخ المفید.؛ قرآن و تفسیر عصرى؛ اسلام و تنظیم خانواده؛ سیر تطور

لینک کمکی