فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدمهدي موسوي خلخالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدمهدي موسوي خلخالي :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 تدریس 4 مشاور در تدوین قانون اساسی 5 وفات 6 آثار 7 وابسته‌ها

ولادت

آیت‌الله موسوی خلخالی فرزند سید فاضل در سال 1304ش مصادف با 1344ق در شهر رشت متولد شدند.

تحصیلات

ایشان پس از گذراندن دوران كودكى، جهت تحصیل در حوزه علمیه در سال 1320ش عازم نجف اشرف مى‌شوند و در دروس سطح و سطح عالى (رسائل، مكاسب و كفایه) از محضر اساتید برجسته‌اى چون حضرات آیات: شیخ مجتبى لنكرانى، میرزا حسن یزدى، شیخ مرتضى طالقانى و شیخ محمدتقى ایروانى استفاده مى‌كنند.

ایشان سپس در درس خارج فقه و اصول از محضر آیت‌الله حكیم، آیت‌الله شیخ حسین حلى و به خصوص آیت‌الله خوئى (از سال 1325ش تا سال 1339ش) استفاده مى‌كنند و جزء شاگردان برجسته ایشان قرار مى‌گیرند.

آیت‌الله خلخالى همچنین در درس فلسفه آیت‌الله شیخ صدرا بادكوبه‌اى و درس تفسیر آیت‌الله خویى شركت می‌كردند و هم بحث آیت‌الله شهید شیخ مرتضى بروجردى بودند.

تدریس

آیت‌الله خلخالى در ایام حضور خود در نجف اشرف به تدریس سطح و سطوح عالیه (ادبیات، لمعه، معالم، رسائل، مكاسب و كفایه) مشغول مى‌شوند و پس از 18 سال تحصیل و تدریس در آن حوزه، در سال 1339ش عازم ایران مى‌شوند و در شهر تهران اقامت مى‌كنند و به انجام برنامه‌هاى علمى و تبلیغى خود مى‌پردازند.

ایشان در تهران سال‌ها به تدریس سطوح عالى (رسائل، مكاسب و كفایه) و درس خارج فقه و اصول جهت طلاب و روحانیون و امامت جماعت مسجد جامع صدریه مى‌پردازند و در ای

لینک کمکی