فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدکاظم شريعتمداري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمدکاظم شريعتمداري :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 مرجعیت 4 وفات 5 آثار 6 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1282، در تبریز متولد شد. وى از سلسله ساداتى است كه نسبش به امام سجاد(ع) منتهى مى‌شود. یكى از اجداد وى، ابوالقاسم جعفر بن حسین از نوادگان حسن اَفطَس بن على اصغر بن امام زین‌العابدین بوده كه اكنون در بروجرد به امامزاده جعفر معروف است.

تحصیلات

ایشان تحصیلاتش را در علوم دینى در تبریز آغاز كرد و قبل از سن بلوغ در درس مكاسب حاضر شد و در 18 سالگى خود مكاسب تدریس مى‌نمود.

وى پس از طى مقدمات و سطوح نهایى، چندى از مجلس درس آیت‌الله میرزا صادق و آیت‌الله حاج میرزا ابوالحسن انگجى استفاده نمود و ضمنا سطوح عالى رسائل و مكاسب را تدریس مى‌كرد. در سال 1343ق مهاجرت به قم نمود و در مجلس درس آیت‌الله عبدالكریم حائرى یزدى حاضر شد و حكمت را از آقا شیخ على‌اكبر یزدى آموخت و دو مرتبه به نجف اشرف مسافرت كرده و از درس آیات عظام: محمدحسین نایینى، سید ابوالحسن اصفهانى و ضیاءالدین عراقى استفاه نمود. دروس اخلاقى و فقهى را نیز نزد آیت‌الله حاج میرزا جواد ملكى تبریزى آموخت. وى اجازه و تصدیق اجتهاد خود را از حضرات آیات: عراقى، اصفهانى و عبدالكریم حائرى یزدى دریافت نمود. بنا بر دعوت علماى تبریز از عراق به ایران مراجعت و در تبریز به تدریس فقه و اصول پرداخت تا سال 1369ق كه به درخواست گروهى از فضلاء تبریزى مقیم قم، به حوزه قم برگشت و مشغول به تدریس فقه و اصول استدلالى شد.

لینک کمکی