فایل رایگان پاورپوینت سيد محمود موسوي دهسرخي اصفهاني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد محمود موسوي دهسرخي اصفهاني :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 هجرت به قم و نجف اشرف 4 وفات 5 آثار 6 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1335ق/1307ش در روستاى دهسرخ از توابع شهرستان مبارکه اصفهان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشودند ودر اوایل کودکی پدرشان را از دست دادند و با مادر خود زندگی میکردند و امورات زندگی را مادرشان از راه چرخ ریسی که در آن زمان معمول بود می‌گذراندند.

تحصیلات

ایشان در سن شانزده سالگی ازدواج کرده‌اند و تا سن نوزده سالگی مشغول کسب بودند و در سن نوزده سالگی بود که به درس خواندن علاقه مند شدند و درس را از الفبای فارسی آغاز نمودند. سبب علاقه مند شدن ایشان به علوم دینی آن بود که در روستای محل زندگی ایشان روحانی وجود نداشته و همین امر سبب شده که ایشان از آنجا عزیمت نموده و به دنبال علم حرکت کنند و در ابتدا به اصفهان مدرسه کاسه گران حجره عموزاده شان رفتند و کتاب‌های قدیمی مرحوم سیدحسن موسوی دهسرخی که اخوی حضرت آیت‌الله دهسرخی هستند گرفتند و درس را نزد اخوی خود شروع کردند.

هجرت به قم و نجف اشرف

در این سال (اواخر سال 1365 هجری) مرحوم سید ابولحسن اصفهانی فوت شد واین امر در روحیه ایشان اثر خاصی گذاشت. سپس بعد از اتمام جامع المقدمات و سیوطی به شهر مقدس قم مراجعت نمودند وسه ماه با سختی فراوان به حدی که هر دو شب یکبار غذا می‌خوردند.

در این هنگام بود که به فکر رفتن به نجف افتادند. وبا شوهر خواهر خود که مرحوم حاج میرزا آقا افلاطون یزدی که چندین سال ساکن نجف بودند مشورت کرده ومقدار صد تومان پول هم قرض کردند وبا ایشان عازم نجف شدند. در آنجا از محضر حاج شیخ احمد زاهد، حاج شیخ محمد على مدرس افغانى و حاج شیخ محمدتقى شریف، بقیه دروس مقدمات را آموخت. دروس سطح را از مرحوم آیت‌الله شهید سید اسدالله مدنى، حاج شیخ صدرا بادكوبه‌اى، حاج شیخ میرزا على غروى، حاج شیخ مجتبى لنكرانى و دیگران آموخت. همچنین در علم كلام، در درس مرحوم آیت‌الله فاضل قائینى بهره‌مند شد و در خارج فقه و اصول از محضر آیات عظام سید ابوالقاسم خویى، سید على فانى، سید محسن حكیم

لینک کمکی