فایل رایگان پاورپوینت سيد مرتضي آيت‌الله‌زاده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد مرتضي آيت‌الله‌زاده :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 فعالیتها 4 وفات 5 آثار 6 منابع مقاله 7 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1307 ش در نجف اشرف به دنیا آمد.

تحصیلات

وی پس از سپرى كردن دوره ابتدائى در دبستان علوى ایرانیان در نجف اشرف،به حوزه علمیه وارد شد. پس از آن كه دروس حوزوی را در نجف و سپس در سال 1325ش به ایران عزیمت کرد و در تهران و ادامه تحصیلات حوزوی را در مدرسه‌خان مروى و پاره‌اى حوزه‌هاى دیگر گذراند تا به مراحل عالیه رسید.

سپس در 1330ش  در سن 23 سالگی به دانشكده منقول و معقول (الهیات) راه یافت.

و پس از اخذ لیسانس در رشته زبان و ادبیات عرب، جهت گذراندن دوره‌‏های فوق لیسانس و دكتری در دوره‌هاى علوم تربیتى و علوم قضایى، راهی دانشگاه قاهره گردید و به عنوان نخستین دانشجوى اعزامى از دانشگاه تهران شروع به تحصیل در آن دانشگاه پرداخت.

او در این مدت از محضر اساتید نامدار دانشگاه قاهره (دكتر طه حسین، دكتر یحیى الخشّاب، دكترى شوقى ضیف، دكتر یحیى قلماوى) بهره گرفت و به راهنمایى دكتر عبدالحلیم نجار موفق به دریافت «الاجازهالعالمیه» از «معهد الدراسات الاسلامیّه» گردید.

دكتر شیرازی در طول اقامت ده ساله خود در مصر و اخذ دكترای زبان و ادبیات عرب، به مدت پنج سال در دانشگاه الازهر به تدریس زبان و ادبیات فارسی اشتغال داشت و در دانشكده الهیات و معارف اسلامى دانشگاه تهران استخدام گردید و مراحل استادیارى، دانشیارى و استادى تا پایه 22 را گذراند.

سپس برای گذراندن دوره تخصصی زبان‏های سامی(آرامى)، وارد دانشگاه كمبریج انگلستان شد. وی در طول حیات علمی‏اش، به مدت 21 سال سردبیر نشریه علمی و پژوهشی دانشكده ادبیات بود و به تألیف و ترجمه بیش از

لینک کمکی