فایل رایگان پاورپوینت سيد مصطفي شريعت موسوي اصفهاني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد مصطفي شريعت موسوي اصفهاني :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 رحلت 4 آثار 5 پانویس 6 منابع مقاله 7 وابسته‌ها

ولادت

سید مصطفی شریعت موسوی، فرزند زاهد وارسته، فقیه اصولی، مرجع عالی‌قدر شیعه آیت‌الله سید محمدمهدی شریعت موسوی می‌باشد. نسب شریفشان از طریق حضرت ابراهیم الصغر به وجود نازنین امام هفتم حضرت موسی بن جعفر(ع) می‌رسد. ایشان چهارمین پسر خانواده‌اند و در سه‌شنبه نهم ذی‌حجه الحرام (روز عرفه) 1349ق، مطابق با هفتم اردیبهشت 1310ش، متولد شده‌اند[1].

تحصیلات

تحصیلات را از کودکی در مکتبخانه ملا صالح، فرزند ملا جعفر شروع کردند. در آن سنین با استعداد و نبوغ فوق‌العاده خدادادی، دروس مکتب و نیز بعد از تأسیس مدارس ابتدایی (به‌طور جهشی و دو کلاس در یک سال) درس ابتدایی آن زمان را پشت سر گذاشتند. اولین و بهترین مربی و مشوق خود، پدر بزرگوارشان را در پانزده‌سالگی به سال 1360ق، از دست دادند. با از دست دادن پدر بزرگوار، شدت اندوه و علاقه زائدالوصف بین این پدر و پسر نتوانست ایشان را از راهی که در پیش گرفته بود بازدارد، بلکه مصمم و استواتر با قدم‌های جدی‌تری به‌پیش رفتند.

پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی حوزوی در اصفهان، به قم رفت و در محضر اساتیدی همچون آیات عِظام: سیّد حسین بروجردی، شیخ مرتضی حائری یزدی، سید محمدرضا گلپایگانی، سیّد محمد داماد و حاج شیخ عبدالجواد جبل عامِلی سِدِه ای تـلـمـذ كرد.

این عالم برجسته پس از مهاجرت به نجف اشرف در محضر آیات عِظام: سید عبدالهادی شیرازی، سید محمود شاهرودی، سیّد محسن حکیم و سیّد ابوالقاسم خویی، کسب فیض کرد و به درجه اجتهاد نائل شد.

او برادر بزرگوارشان مرحوم آقا سید محمدحسین را به سال 1335ش، در نجف از دست دادند.

در 14 شعبان 1381 ازدواج ن

لینک کمکی