فایل رایگان پاورپوینت سيد مصطفي محقق داماد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد مصطفي محقق داماد :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 آثار 4 منابع مقاله 5 وابسته‌ها

ولادت

ایشان در سال 1324‌ش در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود.

وى نوه دخترى آیت‌الله حاج شیخ عبدالكریم حائرى یزدى مى‌باشد و پدرش آیت‌الله سید محمد محقق داماد از فقهاى برجسته حوزه علمیه قم به شمار مى‌رفت.

تحصیلات

سید مصطفى پس از طى تحصیلات ابتدایى در اوایل جوانى وارد حوزه علمیه قم شد و مقدمات و منطق را فرا گرفت.

آنگاه نزد استادانى چون حضرات آیات شهید دكتر بهشتى، شهید مطهرى و منتظرى دوره سطح را به پایان برد. فلسفه اسلامى را نیز از محضر شهید مطهرى فرا گرفت.

سپس به حوزه درس خارج فقه و اصول آیات عظام: سید محمدرضا گلپایگانى، میرزا هاشم آملى و شیخ مرتضى حائرى یزدى راه یافت و سالیانى چند از محضر این بزرگان بهره‌مند گردید و به درجه اجتهاد نائل آمد.

وى در كنار تحصیلات علوم حوزوى و پس از طى مقطع دبیرستان در سال 1344‌ش وارد دانشگاه تهران شد و موفق به اخذ مدرک كارشناسى ارشد در رشته‌هاى فلسفه و حقوق اسلامى گردید.

سپس در دانشگاه کاتولیک لوون بلژیک وارد شد و در سال 1995 موفق به اخذ درجه علمی PHD در رشته حقوق بین الملل عمومى از این دانشگاه شد. عنوان پایان‌نامه دکتری ایشان:

 «Protection of individuals in Times of ARMED Conflict under international and Islamic laws» رسال مذبور با راهنمائی پروفسور ورهون رئیس بخش حقوق بین الملل دانشگاه لوون انجام یافته به اتفاق آراء هیأت داوران با درج ممتاز پذیرفته شد و درسال 2004 توسط یکی از ناشران بین المللی در نیویورک به چاپ رسیده است.

محقق داماد در طول دوران تحصیل علوم دینى و پس از آن تدریس این علوم به ویژه مبانى فقه اسلامى، اصول و فاسفه اسلامى را بر عهده داشت.

وى به زبان‌هاى عربى و انگلیسى آشنایى كامل دارد و تا كنون کتاب‌هایى را از انگلیسى به فارسى ترجمه كرده و آثارى به زبان انگلیسى به رشته تحریر در آورده است.

<

لینک کمکی