فایل رایگان پاورپوینت سيد نعمت الله جزايري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد نعمت الله جزايري :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 2.1 اساتید 2.2 شاگردان 3 وفات 4 آثار 5 وابسته‌ها

ولادت

وى در سال1050ق در در منطقه‌ای به نام«صباغیه الجزایر» از توابع شهر بصره در عراق  متولد شد. در خانواده‌ای که از قرن‌ها پیش به فضل و علم شهرت داشت، دیده به جهان گشود. پدر، پدربزرگ، تعدادی از اجداد و فرزندان وی تا چند نسل، همگی، از علما و بزرگان مورد احترام شیعه بوده‌اند و برخی از آنان چندین جلد کتاب نوشته‌اند که هم اکنون نیز آن کتب، موجود است.  برادران و پسر عموهای سید نیز تنها همّ خویش را تحصیل و تدریس و کسب تقوا قرار داده بودند و وی را در هجرت‌ها همراهی می‌نمودند.

تحصیلات

وى در جزائر(جنوب) و فارس، مقدمات و قسمتى از سطوح فقهى را به پایان برد. سپس در دارالعلم اصفهان سالها از حضور اساتید مختلف بهره‌مند بردند.

سید جزائرى در فقه و حدیث و روایات و تفسیر و سایر علوم متداوله مهارت داشت. اكثر اصحاب تراجم علما، وى و خاندان و نیاكان و نوادگان او را در ردیف اعلام بزرگ شیعه ذكر كرده‌اند. قسمت زیادى از سنوات عمر او در اصفهان گذشت و خیلى با مرحوم علامه مجلسى مأنوس بود و در اكثر اوقات شبانه‌روز در محضر علامه همكارى صمیمانه‌اى داشت. سید در سنواتى كه علامه مشغول تدوین و تألیف بحار الانوار بود بهترین همدم و مددكار استاد بود.

اساتید

علامه مجلسی (متوفای 1111)؛ فیض کاشانی (متوفای 1091) محقق خوانساری (متوفای 1098) محقق سبزواری (متوفای 1098) ملا ابراهیم، فرزند ملا صدرا(متوفای 1070) سید اسماعیل بن محمدباقر خاتون‌آبادی (متوفای 1116) شیخ جعفر بن کمال الدین بحرانی (متوفای 1091) شیخ حسین بن سبتی حویزی شاه ابو الولی بن شاه تقی الدین شیرازی شیخ صالح بن عبد الکریم کرکزانی بحرانی (متوفای 1098) شیخ عبد العلی بن جمعه عروسی حویزی(متوفای 1075) میرزا رفیعا (محمد) بن حیدر طباطبائی (متوفای 1079)

شاگردان

فرزند

لینک کمکی