فایل رایگان پاورپوینت سيد هاشم حسيني طهراني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيد هاشم حسيني طهراني :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 اساتید 4 شاگردان 5 گستره دانش 6 فعالیتهای سیاسی 7 آثار 8 منابع مقاله 9 وابسته‌ها

ولادت

او فرزند سید جواد، در 17 شعبان 1339ق، برابر با 1299ش، در تهران به دنیا آمد و در آن شهر نشو و نما یافت.

پدرش سید جواد فرزند سید مهدی فرزند سید حسین (که از وعاظ کاشان بود و در سال قحطی که در زمان ناصر الدین شاه قاجار واقع گردید با همسر و فرزندانش به تهران آمد) فرزند سید هاشم حسینی کاشانی (که از علماء کاشان و ائمه جماعت آن دیار بوده) می‌‏باشد.

مادر وی نیز دختر شیخ اسد الله نیاورانی (که از كشاورزان نیاوران بوده) می‏‌باشد.

تحصیلات

او تا سن 20 سالگی مقدمات را در تهران فرا گرفت. سپس برای ادامه تحصیلات رهسپار نجف اشرف شد. مدت 7 سال در آنجا بود تا به سن 27 سالگی رسید. آنگاه به ایران بازگشت و چندی در قم و تهران اقامت گزیده، به تعلیم و تعلم پرداخت تا پای به سن 34 سالگی گذاشت و برای دومین بار، بار سفر را بربست و تا 40 سالگی در نجف اشرف رحل اقامت افکند.

آنگاه به تهران بازگشت و تا آن زمان هنوز ازدواج نکرده بود. تا اینکه با دختر عالم صالح مرحوم شیخ ابوالفضل خراسانی ازدواج کرد. آن مخدره محترمه حدود چهل روز قبل از ارتحال استاد بزرگوار  یعنی روز اول ماه ذی القعده 1411 ق دار فانی را وداع نمود.

اساتید

مرحوم شیخ رضا قاضی استاد و مدرس در مدرسه مروی تهران که در محضرش کتاب شوارق الالهام محقق لاهیجی را در علم کلام آموخته است. مرحوم شیخ محمدعلی اصفهانی شاه آبادی که در نزد وی بخشی از کتاب اسفار را که در منزلش در نزدیکی مسجد جامع تهران تدریس می‏‌نمود، خوانده است. مرحوم شیخ محمدتقی آملی که نزد وی قسمتی از شرح اشارات را که در منزلش در خیابان امیریه تهران تدریس می‏‌نمود، خوانده است. مرحوم سید ابوالحسن رفیعی قزوینی که نزد وی بخشی از اسفار را در مدرسه مروی خوانده است. مرحوم شیخ مهدی الهی قمشه ای که قسمتی از شرح اشارات را در منزلش واقع در خیابان خراسان تهران خوانده است. مرحوم شیخ ابوالحسن شعرانی که نزدش کتاب شرح تجرید در علم کلام و شرح چغمینی در علم هیئت را که در منزلش تدریس می‏‌نموده، آموخته است. مرحوم علامه  سید محمدحسین طباطبایی که در محفل وی در قم به فراگیری تفسیر قرآن همت گماشت. مرحوم سید ابوالقاسم خویی مرحوم شیخ محمدباقر زنجانی مرحوم شیخ حسین حلی

این سه تن از شاگردان میرز

لینک کمکی