فایل رایگان پاورپوینت سيفي مازندراني، علي‌اکبر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سيفي مازندراني، علي‌اکبر :

محتویات

1 ولادت 2 تحصیلات 3 فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی 3.1 در سنگر دفاع مقدس 4 آثار 4.1 مجموعه نرم افزاری آثار و تألیفات استاد 5 منابع مقاله 6 وابسته‌ها

ولادت

در سال 1335ش در شهر بابلسر متولد شد.

تحصیلات

وى در سال 1350ش براى شروع تحصیل، به حوزه مدرسه صدر بابل رفته و پس از یك سال، به حوزه علمیه قم مشرف شدند.

 در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند و مقدمات را تمام کرده و سطوح متوسطه و عالی را از محضر اساتیدی همچون ستوده، اعتمادی وآیت‌الله واعظی قائنی و لنگرودی سپری نمودند و در تابستان از محضر برخی آیات عظام و مدرسین در مشهد مقدس بهره های علمی بردند.

بعد از آن دروس خارج را عمدتا از محضر آیات عظام میرزا هاشم آملی، سید محمدرضا گلپایگانی و شیخ جواد تبریزی، اراكى استفاده نمودند و در بین این مدت (از 57 تا 73) به تدریس دروس مقدمات و سطوح عالی نیز اشتغال داشتند. از سال 73 تدریس خارج فقه و اصول را شروع نمودند و تاکنون ادامه دارد و شاگردان زیادی تربیت کرده اند که بخشی از شاگردان ایشان از محققین برجسته و اساتید سطوح عالی به شمار می آیند.

فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی

از سال 1355ش تا پیروزى انقلاب اسلامى، بیشتر راهپیمایى‌هایى كه علیه رژیم پهلوى، در برخى از شهرهاى استان مازندران برگزار مى‌شد، به رهبرى و یا پشتیبانى ایشان بود تا جایى‌كه، نام ایشان در لیست ساواک و اداره امنیت ملى استان به عنوان اخلالگر و مخرب، ثبت شده و همیشه تحت پیگرد بودند و حتى چندین مرتبه هم مورد حمله مسلحانه نیروهاى ساواک قرار گرفتند.

در سنگر دفاع مقدس

ایشان پس از آغاز جنگ تحمیلى، موفق به تدریس یك دوره كلام و معارف اسلامى در جبهه شدند كه مورد استقبال سرداران و فرماندهان سپاه قرار گرفت. ایشان با توجه به این‌كه مسئول تبلیغات لشكر 25 كربلاى مازندران بودند، ولى همواره در طول جنگ نیز، دروس حوزوى را رها ننمودند.

ایشان از سال 1372ش در مدرسه فیضیه و گلپایگانى تدریس خارج فقه و اصول را آغاز كرده و تألیفات خود را كه از مجموعه دروس و تحقیقات‌شان بود، به چاپ رسانده‌اند.

آثار

برخى از آثار ایشان عبارتند از:

اسلام و آزادى بدایع البحوث فى علم الاصول برهان قاطع پیرامون قیامت البراهین الواضحه فى عقاید الامامیه على ضوء العقل و الكتاب و السنه پرتو هدایت دروس تمهیدیه فى القواعد التفسیریه دلیل الهدى فى فقه العزاء دلیل تحریر الوسیله؛ شامل: (احكام الاسره)، (كتاب الوقف)، (احكام

لینک کمکی